VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice v Bílovci má prý šanci se uzdravit

Bílovec - Budoucnost Bílovecké nemocnice je podle jejího nového ředitele Tomáše Stejskala nadějná. Nastínil to na posledním zasedání zastupitelů města.

28.6.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Karban

Bílovečtí zastupitelé měli v nedávné době možnost seznámit se s událostmi v místní nemocnici. Jak přítomné informoval její ředitel Tomáš Stejskal, proběhl zde totiž audit, který zpracovával smluvní vztahy v nemocnici za uplynulé roky. Nyní vedení nemocnice veškeré výstupy zpracovává a během tohoto či příštího týdne by mělo k výsledkům auditu zaujmout stanovisko.

Slova se nejprve ujal starosta Bílovce Petr Klimek (Bílovecká patnáctka), jenž je zároveň také členem dozorčí rady nemocnice. „Pokud by se zjistilo, že došlo k nějakému personálnímu pochybení ze strany bývalého vedení nemocnice, dají se z toho vyvodit nějaké důsledky?“ otázal se Klimek v návaznosti na zadluženost nemocnice. „Audit se nezabývá odpovědnostmi jako takovými, ale standardními a nestandardními kroky, které v nemocnici probíhaly a probíhají. Zatím jsme daleci toho, abychom řešili, kdo a jakým způsobem má míru zavinění na zadlužení nemocnice. My hledáme cestu, jak z toho nemocnici vyvést,“ odvětil Stejskal.

S tímto názorem souhlasila například zastupitelka Sylva Kováčiková (SNK) a zdůraznila, že není podstatné, co bylo, ale co bude. „Důležité je, zdali audit navrhuje řešení, jak by se snižovaly ztráty a stabilizovala nemocnice,“ pronesla Kováčiková. Tomáš Stejskal však upozornil, že audit se nevyjadřoval k tomu, jakou cestou má vedení nemocnice jít, to je podle jeho slov věc vedení nemocnice. „Analyzujeme stávající stav hospodaření. Některé kroky se realizují, chystá se třeba kontroling,“ rozvedl ředitel.

Snižování zadlužení

Zastupitelka z řad nezávislých kandidátů se ještě naposledy zeptala, jaký je jeho osobní názor, zdali nemocnice má možnost spravit negativní hospodářskou bilanci, a pokud ano, v jakém časovém horizontu: „Já jsem zvyklý pracovat v nemocnicích, které problém mají. Bílovecká nemocnice má potenciál na to, aby se stala nemocnicí zdravou. Je to v lidech a v tom, co umí dělat. Interna, chirurgie a LDN, to jsou obory, které tady zachovány budou. Nemocnice bude zdravá, ale nebude to tento rok. Nastaví se však takové cesty, aby se dále nezadlužovala. V příštím roce se zadlužování bude snižovat a předpokládám, že během dalších dvou let bychom mohli sanovat dluh, který nemocnice vygenerovala.“

Autor: Věra Růčková

28.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení