VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová plošina pomůže vozíčkářům do školy

Nový Jičín - Odborné učiliště a praktická škola v Novém Jičíně vyměnila nevyhovující schodolez za novou schodišťovou plošinu. Žáci se tak konečně dostanou do školy bez problémů.

24.10.2014
SDÍLEJ:

Novou plošinu zatím využívají tři žáci odborného učiliště a praktické školy.Foto: archiv školy

Odborné učiliště a praktickou školu v Novém Jičíně navštěvuje kolem 130 žáků, z toho tři vozíčkáři. Škola donedávna řešila velký problém jak tyto studenty dostat do školy. Hned u vchodu do budovy jsou totiž schody, které museli handicapovaní studenti dennodenně zdolávat.

„V loňském roce jsme používali schodolez, ale žáci se ho trochu báli. Byli totiž odkázáni na druhé osoby, které musely schodolez obsluhovat a vlastní vahou hluboko zaklánět žáky i s vozíčkem," přiblížila složitou manipulaci s žáky učitelka Naděžda Boorová.

Od letošního září je však všechno jinak a žáci upoutaní na invalidní vozík se už cesty do a ze školy nemusejí obávat. Díky Nadaci ČEZ a jejich grantu Oranžové schody byla ve škole postavena nová schodišťová plošina. Škole a jejím žákům ji na začátku školního roku slavnostně předala ředitelka odborného učiliště a praktické školy Ilona Šustalová.

„Tato nadace pomáhá odstraňovat hlavně architektonické bariéry, a umožňuje tak žákům nejen přístup do školy, ale především přístup ke vzdělání, a přispívá tak i k integraci těchto žáků," upřesnila novinku ředitelka školy Ilona Šustalová s tím, že pořízení plošiny stálo 212 400 korun a bylo celé hrazeno z grantu Oranžové schody.

Se svou žádostí o plošinu uspěla škola až na třetí pokus. „Jsme za ni moc vděční," shodují se tamní učitelé. A protože se novinka osvědčila, v novojičínské škole se rozhodli, že příští rok podají žádost o grant na pořízení další schodišťové plošiny, jež by měla usnadnit přemisťování studentů z přízemí do prvního patra.

Schodišťová plošina je moderní zařízení, u kterého je kladen velký důraz na bezpečnost, ale zároveň je její obsluha natolik jednoduchá, že ji zvládnou ovládat žáci sami, bez pomoci asistentů.

Autor: Simona Mikšová

24.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení