Na konci listopadu se u Husího potoka objevili pracovníci, kteří se vzápětí pustili do odstraňování rezavého zábradlí okolo vodního toku. Husté svislé žebrování začaly rychle nahrazovat stříbrné vodorovné příčky, které vzbudily v místních obyvatelích řadu otázek. Jedna z nejčastějších zní jednoduše – Proč?

Podle obchodního ředitele Povodí Odry, Čestmíra Vlčka, přistoupila organizace k výměně zábradlí z důvodu nevyhovujícího technického stavu. „Zábradlí jsme museli nahradit, protože bylo v havarijním stavu a také byl vyvíjen tlak ze strany města na jeho výměnu,“ vysvětlil Vlček. Sloupky byly totiž tak zrezivělé, že hrozilo jejich zřícení.

Potud by s postupem Povodí obyvatelé souhlasili. Nelíbí se jim však typ zábradlí, které takto usnadnil zejména dětem přístup k vodě. „Zábradlí splňuje všechny předpisy a normy. Používá se jako typizované zábradlí a instalujeme jej i na jiných místech, například mezi silnicí a vodním tokem. Ve Fulneku je navíc i třímetrový travní pás. Podle normy by tam zábradlí vůbec být nemuselo, ale s ohledem na to, že tam dříve bývalo, jsme ho tam zase dali, spíše pro pocit bezpečí,“ dodal Vlček s tím, že stejný typ zábradlí se nachází i v Bílovci a nikdo si na něj nestěžoval.

Starostka Fulneku souhlasí s názory obyvatel, že pokud by byla zachována dřívější podoba zábradlí, bylo by pro děti bezpečnější. „My jsme tady přišli ve chvíli, kdy už se tato akce realizovala, takže nyní už nejsme schopni s tím nic udělat. Respektuji to rozhodnutí a chápu, že je mezi chodníkem a potokem zelená plocha, ale známe děti…,“ uzavřela starostka.