Novojičínská jízda neskončila ani v Bílovci

Bílovec – Druhá volejbalová liga žen nabídla o víkendu vzájemné utkání obou novojičínských zástupců. Do bílovecké haly gymnázia Mikuláše Koperníka přicestoval lídr tabulky z Nového Jičína, jenž potvrdil svou sílu také v Bílovci, kde si připsal vítězství s pořadovým číslem 25 a 26.

17.2.2014

ŠSK Bílovec – TJ Nový Jičín 0:3 Foto: Deník/Dalibor Tobola

Už v dopoledním utkání si hostující volejbalistky trenéra Jakubíka dokázaly v každém setu vypracovat mírný náskok. „Nastoupili jsme bez posil z extraligové Ostravy a Šternberka. Zvlášť cítit byla absence nemocné Lucky Poláškové. Přesto holky hrály odhodlaně a snažily se. Soupeř již svým postavením v tabulce, ve které ztratil pouze devět setů, byl jasným favoritem utkání. Hlavní rozdíl byl v příjmu a kvalitě nahrávky, kde disponují skvělou hráčkou," vyzdvihl výkon novojičínské nahrávačky Uhrové domácí kouč Vítězslav Pjentak.

Druhý zápas v podobném duchu

I druhé vzájemné střetnutí začal lépe favorit z Nového Jičína. Po vedení 16:12 ukořistila Jakubíkova mašina první set poměrem 25:18. Druhou sadu začaly lépe domácí volejbalistky, které se dostaly do vedení 6:3. „Tam byla velká ztráta koncentrace," zlobil se hostující trenér Roman Jakubík. Hostující hráčky však začaly smazávat ztrátu a rázem vedly vysoko 21:12. Bílovecká děvčata však dokázala druhý set zdramatizovat, ale na více než 19 bodů nedosáhla. I šestý set dne pak pro sebe urvaly novojičínské volejbalistky. „Ve druhém zápase jsme nehráli moc dobře. Utkání bylo utahané. Myslím si, že holky měly ještě v nohách zápas s Palkovicemi. Nehráli jsme moc dobře, co se týče smečařských postů. Naštěstí nám fungoval útok středem, ale chyběla nám bojovnost. Rozhodlo to, že soupeř z Bílovce neměl k dispozici posily, ale zase na druhou stranu musím hráčky Bílovce pochválit," ocenil i domácí hru novojičínský kouč.

Bílovci patří prozatímní pátá příčka. „Pokud zapracujeme na kvalitě v útoku a hře v poli, myslím si, že své postavení v tabulce udržíme," věří trenér bíloveckých žen Vítězslav Pjentak.

ŠSK BÍLOVEC – TJ NOVÝ JIČÍN 0:3 (-18, -20, -15) a 0:3 (-18, -19, -16)

Bílovec: B. Kaletová, M. Kaletová, Fusíková, Zelená, Míčková, J. Pavelková, Seidlerová, Čechová, Ondrušová. Trenéři: Vítězslav Pjentak a Radomír Surák.

Nový Jičín: Uhrová, Pacherová, M. Pavelková, Kohoutová, Zajícová, Jurasová, Bujnošková, Karásková, Czyžová, Václavíková. Do zápasů nezasáhla Šímová. Trenér: Roman Jakubík.

Více se o utkání dočtete v úterním vydání Novojičínského deníku, v týdeníku Region.