VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový Jičín musí vydržet nápor dopravy do podzimu

Nový Jičín - Zřejmě až do konce letošního října bude trvat větší průjezd vozidel Novým Jičínem. Za současným nárůstem dopravy stojí oprava čtyř mostů mezi Valašským Meziříčím a Hranicemi na silnici I/35.

15.5.2008
SDÍLEJ:

Zřejmě až do konce letošního října bude trvat větší průjezd vozidel Novým Jičínem.Foto: Deník/Ellen Weissbrodová

Kvůli opravě mostů Ředitelství silnic a dálnic zavedlo objížďku po silnici I/57 vedoucí z Valašského Meziříčí přes Hodslavice do Nového Jičína. „V této záležitosti nerozhodl správní orgán Moravskoslezského kraje, ale Krajský úřad Olomouckého kraje. Ten své rozhodnutí o povolení objížďky pouze projednal a povolil. Avšak bez souhlasu Nového Jičína a jiných obcí,“ sdělil místostarosta Nového Jičína Milan Šturm s tím, že město opakovaně vyjádřilo své nesouhlasné písemné stanovisko. „Přesto však nemohlo ovlivnit realizaci objížďky,“ konstatoval Šturm.

Silnice I/35, na která se mosty opravují, slouží jako hlavní tah řidičů z Olomoucka na Slovensko. Veškerá doprava z této trasy je nyní převedena na Nový Jičín. „Řidiči ji využívají jako objízdnou trasu při cestě z Valašského Meziříčí do Hranic,“ doplnil místostarosta, podle kterého se zvýší doprava ve městě o tisíce projíždějících vozidel.

„Až doposud centrem města projíždělo až 12500 automobilů za den. Nynější objížďka může podle odhadů zvýšit jejich počet až o 8500,“ vypočítal místostarosta.

Jak již Deník informoval, v souvislosti s objížďkou je uzavřeno i pět z dvanácti přechodů pro chodce. Důvodem je zrychlení průjezdu automobilů městem.
„Bylo to také jediné opatření, na které byl ochoten Olomoucký kraj, co by investor, za podpory Moravskoslezského kraje přistoupit. V případě, že by docházelo k vytváření kolon a provoz nebude plynulý, bude město nuceno sáhnout k opatřením pro zajištění bezpečnosti silničního provozu a hlavně osob přecházejících v krizových hodinách přes silnici I/57. Jedním z takových opatření může být například asistence strážníků u přechodů pro chodce,“ nastínil Šturm.

„Kruhové objezdy jsou také označeny zákazem odbočení pro nákladní vozidla do centra města. To by mělo také významně přispět ke snížení dopravního zatížení,“ dodal Libor Macíček, vedoucí odboru dopravy novojičínské radnice.

Autor: Ellen Weissbrodová

Místo události:
15.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení