VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový zpravodaj dostanou zdarma všichni obyvatelé

Od února přichází město Bílovec se zásadní novinkou. Připravuje vydání inovovaného zpravodaje, který budou dostávat všichni obyvatelé města zdarma do schránek.

17.1.2014
SDÍLEJ:

Radnice v Bílovci. Ilustrační foto.Foto: Archiv/MěÚ Bílovec

Na velkou změnu ve vydávání Bíloveckého zpravodaje se musí již od následujícího měsíce připravit všichni jeho čtenáři. Město totiž přichází od února se zásadní novinkou. Zpravodaj bude doručován do všech domácností zdarma a změní se také formát vydání, aby byl lépe distribuovatelný do schránek, i obsah jednotlivých čísel.

Nový formát bude mít velikost takzvané zmenšené A4. „Změní se titulní strana a celá obálka, která bude v plných barvách. Titulka bude obsahovat, místo kresby akademického malíře Stanislava Lubojackého, fotografii," informuje o dalších změnách Petr Klimek, starosta města, s tím, že nový zpravodaj bude mít 12 stran a obálku. Původně měl 20 stran a obálku.

Jelikož bude zpravodaj menší a bude mít také méně stran, změn se dočká i jeho obsah. „Dojde k omezení textové části, věnované nejen našim školám, ale například také policii či sportovním klubům. Naopak se budeme snažit přinést více informací například o nových firmách či zajímavých lidech žijících na území našeho města a místních částí," uvádí dále Petr Klimek.

Změnu ve vydávání Bíloveckého zpravodaje schválila redakční rada 2. prosince minulého roku, finanční prostředky na rozšířenou distribuci a změnu vzhledu schválilo zastupitelstvo na svém zasedání 10. prosince.

Nový zpravodaj bude vycházet v celkovém nákladu 3200 kusů. Staré verze zpravodaje, která se prodávala za devět korun, bývalo vyrobeno 950 kusů. Výdaj tamního informačního centra, jež zajišťuje právě tisk zpravodaje a dalších propagačních materiálů, byl na letošní rok, v rámci rozpočtu města, spočítán na 450 tisíc korun. A proč město k této změně přistoupilo?

„Město Bílovec usiluje o zkvalitnění informovanosti svých občanů. Zavedení bezplatné distribuce zpravodaje do všech domácností v Bílovci a jeho místních částech je tedy dalším krokem ke zkvalitnění komunikace mezi občanem a radnicí," dodal na závěr starosta města.

Zdarma i v jiných městech

Bílovecký zpravodaj vychází již 37. rokem a za tu dobu již prošel jeho vzhled i obsahová náplň několika změnami. Co na tuto novinku říkají místní obyvatelé? Názory jsou různé.

Jedni novou podobu vítají, druzí v tom vidí dobrý předvolební tah. Paní Jana je ráda, že díky tomu ušetří nějakou tu korunu, panu Tomášovi to naopak přijde zbytečné. „Zpravodaj čtu na internetu, takže podle mě je ho škoda tisknout ve větším nákladu. Ale zase se blíží volby, tak je třeba něco takového udělat," myslí si pan Tomáš.

Od roku 2012 dostávají zpravodaj zdarma do svých schránek také obyvatelé Nového Jičína. Zaplatit za něj však prozatím musí ve většině novojičínských měst, třeba v Odrách, ve Fulneku, Studénce nebo ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Autor: Simona Mikšová

17.1.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Dva lidské životy si vyžádala nehoda na dálnici nedaleko obce Kujavy na Novojičínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení