VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O budoucím vzhledu parku se vedla dlouhá diskuze

Kopřivnice - Kopřivnice nechce být jen průmyslovým městem, ale také místem, ve kterém se dobře žije. I proto se, společně s veřejností, pustilo do úvah o budoucím vzhledu a využití městského parku E. Beneše.

27.8.2010 1
SDÍLEJ:

Na veřejném setkání, které uspořádala kopřivnická radnice se občané nejen dozvěděli podrobnější informace o tom, jak by místní park E. Beneše mohl v budoucnu vypadat, ale mohli také diskutovat o věcech, které by v parku chtěli nebo naopak nechtěli.Foto: Deník/Jana Hromočuková

Po vybudování cyklostezky a nového kruhového objezdu a alespoň částečné revitalizaci sídlišť a několika komunikací se město Kopřivnice pustilo do úvah o úpravě místního parku. Aby se o plánované podobě budoucí odpočinkové zóny dozvěděla něco také veřejnost a obyvatelé města mohli přijít i s vlastními návrhy na podobu či využití, uspořádala kopřivnická radnice veřejné setkání.

„Setkání bylo vlastně jakýmsi výkopem ohledně řešení otázky budoucí podoby širšího centra Kopřivnice,“ vysvětlil kopřivnický starosta Josef Jalůvka. O budoucí podobě parku E. Beneše, který do centra Kopřivnice neodmyslitelně patří, město již nějakou představu má. Ta ale zatím nemá zcela jasné obrysy. Město totiž stojí před vyřešením několika zásadních problémů. Tím nejdiskutovanějším je využití objektu známého jako bývalý závodní klub kopřivnické automobilky Tatra.

„Město si nechalo v loňském roce udělat ověřovací studii, abychom věděli, v jakém stavu se bývalý závodní klub nyní nachází,“ informoval na veřejném setkání architekt města Milan Šmíd. Na základě získaných informací radní přemýšleli, jak v současnosti opuštěnou vilu využít. Jednou z možných variant byla podle Šmída přestavba budovy na obřadní síň. „Možnost vybudovat v objektu novou obřadní síň, která by sloužila jak pro oddávání, tak pro vítání občánků města, se nám jevila jako velmi zajímavá, přestože by si to vyžádalo stavební úpravy i výměny či rekonstrukce stávajících instalací,“ uvedl architekt.

Síň si na sebe nevydělá

Přes řadu superlativů a krásných vizí ale Šmíd nezapomněl nastínit zásadní problém, který by byl s provozem obřadní síně spojen. „Má to jednu vadu, a to skutečnost, že na provoz by si město nikdy nevydělalo,“ přiznal architekt. Z tohoto důvodu hledala loňská studie možnosti komerčního využití suterénu vily. „Projektanti se do něj pokusili napasovat záležitost, která by mohla sloužit k tomu, aby byly v budoucnu alespoň částečně pokryty náklady spojené s provozem objektu,“ dodal Šmíd.

K hojně diskutovanému tématu patřilo také dětské hřiště, které by mohlo vzniknout na místě, kde se do března roku 2005 nacházelo původní Technické muzeum Tatra Kopřivnice. Občané se v diskuzi o této záležitosti rozdělili na dva tábory. „Myslím si, že vybudování dětského hřiště v parku není kvůli poloze vhodné. Místo, kde se z jedné strany nachází nádraží, z druhé automobilka Tatra a ze třetí budoucí hospoda, není zrovna tím nejlepším,“ zněla jedna připomínka z řad veřejnosti. S tímto názorem se ovšem jiní návštěvníci neztotožnili. „Budu mluvit nejspíš za většinu matek s dětmi. Vybudování hřiště je skvělý nápad,“ přednesla opoziční názor jedna z přítomných dam.

Řešil se plot, tabule i objekty Tatry

Veřejnost se ale vyjadřovala i k jiným problémům. Například k dalším dvěma objektům stojícím v areálu parku. „Bývalý depozitář a dílny Tatry by se podle mě měly zlikvidovat, protože do parku jako takového vůbec nezapadají,“ řekl jeden z návštěvníků. Jiného občana zajímalo řešení oplocení klidové zóny. „To, co je nyní akutní a město by to podle mého mělo řešit, je stávající oplocení, protože je špinavé, rezavé a na pohled velmi nepěkné,“ připomněl jiný návštěvník. Další účastník se pak zajímal o budoucnost vývěsních tabulí, které s odstraněním stávajícího plotu také zmizí.

Všechny příspěvky do diskuze byly pečlivě zapsány a podle starosty alespoň část z nich vezme město v úvahu. „Protože chceme, ve spolupráci s občany, v dohledné době dojít k definitivnímu názoru, co se má tedy v centru města odehrávat, jsme otevřeni jakýmkoliv nápadům a připomínkám,“ dodal v závěru Jalůvka.

Autor: Jana Hromočuková

27.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Ilustrační foto.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Dva lidské životy si vyžádala nehoda na dálnici nedaleko obce Kujavy na Novojičínsku.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení