VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O sportu a školství budou nyní rozhodovat i komise

Kopřivnice - Dlouholeté požadavky kopřivnických sportovních klubů a ředitelů škol byly konečně vyslyšeny. Od února letošního roku má také město Kopřivnice svou sportovní a školskou komisi.

25.2.2011
SDÍLEJ:

O dotacích pro sportovní či školní akce budou od letoška rozhodovat také dvě nové komise.Foto: Archiv/Deník

Rada města Kopřivnice se nedávno rozšířila o dva zbrusu nové poradní orgány. Radní totiž konečně vyslyšeli požadavky zástupců místních sportovních klubů i ředitelů škol a dali zelenou vytvoření dvou nových komisí, sportovní a školské. Ty se od této chvíle budou podílet na vytváření koncepcí a strategie právě v oblasti kopřivnického sportu a školství.

Ředitelé kopřivnických škol a sportovních klubů s návrhem na vytvoření komisí nepřišli poprvé. Od jejich vzniku si slibovali zejména větší vliv na rozhodování o přidělovaných dotacích či zapojení se do diskuzí o potřebných opravách jednotlivých zařízení. „Diskuse se sportovci a zástupci škol na radnici probíhala i v minulosti, nicméně ustanovení komisí ji posouvá na oficiální úroveň,“ potvrdila dlouholetou snahu vedoucí kopřivnického oddělení školství, kultury a cestovního ruchu Radomíra Michálková.

Úkolem nově vzniklých komisí bude kromě posuzování záměrů škol a sportovních klubů a příprav pořádání každoročního a ve městě oblíbeného vyhlašování nejlepších místních sportovců a učitelů, také příprava důležitých dokumentů. „Komise budou předkládat podněty a připomínky k přípravě investičních akcí města,“ informovala Michálková. Důležitým úkolem nových poradních orgánů rady města bude podle jejích slov také motivace škol a klubů k tomu, aby se snažily získat dotace i z jiných zdrojů než jen z programů města Kopřivnice. „Mimo tyto povinnosti bude konkrétně sportovní komise samozřejmě koordinovat konání sportovních akcí a vytvářet takzvaný sportovní kalendář,“ doplnila výčet funkcí Michálková.

Obě komise se skládají jednak ze zástupců kopřivnických politických stran a jednak samozřejmě z odborníků na slovo vzatých, tedy z lidí působících v dané oblasti. Členy sportovní komise jsou, kromě Jaroslava Šuly, také Miroslav Bartoň, Jaroslav Hrubý, René Lakomý, Evžen Miličinský, Jiří Krejčí, Luděk Žídek a Zdeněk Kurečka. Něžnější pohlaví bude v oblasti sportu zastupovat Jana Feilhauerová. Členy komise zabývající se kopřivnickým školstvím byli jmenováni Tomáš Hof, Pavel Janek, Lumír Pospěch a Jan Mužík. Z žen to byla Iva Rašková, Jarmila Španihelová, Sylva Ježová, Zdeňka Krišková a také Ivana Davidová.

Sportovní a školská komise však nejsou jedinými poradními orgány, které budou v Kopřivnici během následujících čtyř let fungovat. „Kromě dvou nových komisí byla pro stávající volební období potvrzena také existence komisí pro mezinárodní vztahy, prevenci kriminality a protidrogovou prevenci, Projekt Zdravé město a místní Agenda 21 pro místní části Lubinu, Mniší a Vlčovice,“ dodala kopřivnická tisková mluvčí Lucie Petříčková.

Autor: Jana Hromočuková

25.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení