VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O výletiště se zajímá policie

Hladké Životice - Bezmála pět let se hovoří v Hladkých Životicích o výletišti u tamního fotbalového hřiště. Dnes už tam stojí nějaké objekty, ale ty jsou bez kolaudace a zajímá se o ně policie.

28.4.2013
SDÍLEJ:

Objekty výletiště už pět let nejsou zkolaudovány. Hlavní budova (vpravo) měla být zděná, orchestřiště už má zlikvidovanou značnou část obložení.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Výletiště v Hladkých Životicích stálo už asi dva roky, když končilo volební období na podzim 2010. Na posledním zasedání zastupitelé, věrní tehdejšímu starostovi Jaroslavu Petrželovi, pro něj schválili odměnu ve výši sedmdesáti tisíc korun. Prý za to, že vykonal kus práce nad rámec svých starostovských povinností. Opoziční zastupitelka Jana Víchová se tedy ptala na některé projekty a dialog mezi ní a starostou vypadal následovně: „Kolaudace horní školy?" „Není." „Kolaudace mostu?" „Není." „Kolaudace výletiště?" „Není." „Ještě se zeptám znovu, protože to výletiště je už dost dlouhou dobu v takovém stavu, v jakém je. Takže jaká je příčina, že to není zkolaudováno doteď?" „Abych řekl pravdu, nebyla podána žádost o kolaudaci." „Z důvodu?" „Nebyl čas."

O výletišti se hovořilo i na jednání soudu, před nímž stojí v pozici obžalovaných třináct bývalých zastupitelů Hladkých Životic. Dodavatel několika staveb v areálu výletiště Petr Mořkovský uvedl, že stavěli objekt prodeje, parket a orchestřiště. „Tato záležitost je rovněž předmětem vyšetřování, poskytovali jsme vyšetřovateli podklady," poznamenal před soudem Petr Mořkovský. Ten upřesnil, že stavbu prováděli v letech 2007 až 2008.

Soudce Miroslav Čaňo, který se snažil zjistit, jaký byl vzájemný vztah svědka Petra Mořkovského s bývalým starostou Jaroslavem Petrželou, se zeptal, zda po změně vedení po komunálních volbách 2010 nové vedení obce stavbu výletiště nějak rozporovalo. „Vůči provedení díla výhrady nebyly. Rozpor nastal ve fázi, kdy se nás paní starostka dotazovala, na základě čeho jsme to takzvané výletiště stavěli. Vyhledali jsme původní dokumentaci, kterou nám kdysi obec předala, a to jsme zaslali vyšetřovateli i starostce Hladkých Životic," sdělil Petr Mořkovský s tím, že postupně vyšlo najevo, že stavební povolení bylo vydáno na objekt, který jak řekl Petr Mořkovský, nebyl korespondentní s objektem, jenž postavili podle dokumentace od tehdejšího starosty.

„Stavební povolení bylo údajně na zděný objekt, předmětem naší činnosti ale nebylo ani získání stavebního povolení, ani získání kolaudačního rozhodnutí. Když jsme na začátku vznesli dotaz, zda na stavbu je stavební povolení, bylo nám řečeno, že je. Dostali jsme dokumentaci, na jejímž základě jsme zpracovali nabídku, zúčastnili se výběrového řízení a některé z objektů nám pak byly zadány," upřesnil Petr Mořkovský.´

Kromě zmíněné hlavní budovy a orchestřiště stojí v areálu několik přístřešků. Objekty nejsou zkolaudovány, a tak by se neměly používat. „Čekáme, co nám řekne stavební úřad. Zatím nevíme, co bude," sdělila starostka Hladkých Životic Irena Ravčuková.

Autor: Ivan Pavelek

28.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení