VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oderská nemocnice patří mezi zdravé

Odry – Mezi finančně nejzdravější zdravotnická zařízení v České republice patří Městská nemocnice v Odrách. Vyplývá to z výsledků neziskové zdravotnické organizace HealthCare Institut.

28.2.2011
SDÍLEJ:

Městská nemocnice v Odrách je podle hodnocení zdravotncké organizace HealthCare Institut jednou z finančně nejzdravějších v České republice v kapacitě do 350 lůžek.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Uníkátní hodnocení českých nemocnic na základě jejich takzvaného finančního zdraví zrealizovala nezisková zdravotnická organizace HealthCare Institute (HCI) ve spolupráci s odborným partnerem, Czech Credit Bureau podruhé.

Organizátoři hodnotili nemocnice s ÚZIS (Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR – pozn. autora) kódem. Celkově se jednalo o 101 fakultních nemocnic a zařízení a 102 takzvaných krajských a městských nemocnic. „Hodnocení nemocnic bylo prováděno na základě výpočtu sady ukazatelů, které byly definovány speciálně pro příspěvkové organizace, s výjimkou obchodních společností. Vychází se z výpočtů ukazatelů za rok 2008 a 2009, dále závislosti na dotacích, likviditě a podobně,“ uvádějí v tiskové zprávě na svých webových stránkách organizátoři akce.

Zdrojem informací pro hodnocení nemocnic, jež jsou příspěvkovými organizacemi, byla rozvaha, výkaz zisku a ztráty a přílohy příspěvkových organizací, které jsou zveřejněny na informačním portálu Ministerstva financí České republiky. „Pro hodnocení nemocnic – obchodních společností jsme využili údaje v databázi CRIBIS. V této databázi jsou shromážděny všechny účetní závěrky obchodních společností, které tyto společnosti zveřejňují na Sbírce listin,“ doplňují ve zprávě organizátoři a upozorňují, že žebříček nemocnic z hlediska finančního zdraví je sestaven na základě veřejně dostupných informací. „Do hodnocení nejsou zahrnuty další aspekty jako je například stav movitého a nemovitého majetku včetně například přístrojového vybavení. Hodnocení nemocnic z hlediska finančního zdraví dává především odpověď na otázku, jak jsou nemocnice schopné splácet své závazky, případně zda jsou schopné realizovat opravy nemovitého nebo nákupy movitého majetku,“ stojí v závěru zprávy.

V kategorii nemocnic do 350 lůžek se Městská nemocnice v Odrách umístila na pátém místě. Před ní se dostala například jen taková zařízení, jako jsou Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie, Ústav hematologie a krevní transfuze či Masarykův onkologický ústav.

O průzkumu se dozvěděli i na radnici v Odrách. „Hovořili jsme o tom na zasedání městské rady. Jako zřizovatel této nemocnice nás, tato zpráva samozřejmě velmi potěšila. Je to určitě dobře nejen pro nemocnici, ale i pro město,“ sdělil k výsledkům starosta Oder Pavel Matůšů.

Autor: Ivan Pavelek

28.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Jistebník doma zdolal v derby Libhošť

/FOTOGALERIE/ Novojičínské derby v I. A třídě, sk. B, nakonec dopadlo lépe pro nováčka, který porazil oslabené hosty 2:0.  

Město zřídilo rozptylovou loučku

Další možnost, jak se rozloučit se svými blízkými zesnulými, budou mít obyvatelé Fulneku.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

Čtyřproudovka má být bezpečnější

Osmapadesátiletou chodkyni srazilo ve Frenštátě pod Radhoštěm vozidlo, které řídil jednatřicetiletý řidič. Žena v tu chvíli přecházela silnici po přechodu pro chodce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení