VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oderská nemocnice má akreditaci ke vzdělávání lékařů

ODRY - Přímo vMěstské nemocnici budou moci absolvovat povinné vzdělávání tamní lékaři. Nemocnice totiž nedávno obdržela potřebnou akreditaci.

23.8.2007
SDÍLEJ:

Městská nemocnice v Odrách.Foto: DENÍK/Ivan Pavelek

O udělení takzvané akreditace voboru vnitřní lékařství vplném rozsahu Mětské nemocnici vOdrách rozhodlo nedávno ministerstvo zdravotnictví. Oderskému zařízení ji udělilo na příštích osm let.

Každý lékař aby mohl vykonávat samostatnou praxi vambulantní i nemocniční sféře, musí absolvovat ze zákona specializační vzdělávání, jehož minimální délka je šest let. „Velkou část této šestileté praxe je je nutno absolvpvat na takzvaném akreditovaném pracovišti,“ sdělil Zdeněk Skařupa, řeidtel městské nemocnice vOdrách, která akreditácí získala možnost, aby se lékaři vzdělávali přímo najejich odborných pracovištích. „Udělení akreditace vkonkrétních podmínkách Mětské nemocnice vOdrách znamená, že tato nemocnice nemusí vysílat jako dosud lékaře absolventy na odbornou praxi vsouvislosti sjejich specializačním vzděláváním do jiných akreditovaných zařízení na základě smluv o odborných stážích a hradit náklady na tuto stáž,“ přiblížil výhody Skařupa a dodal, že se tak minimalizuje doba, kterou lékaři strávi vjiných akreditovaných zařízeních a současně také náklady na odborné stáže. Například náklady na absolvování takzvaného povinného interního základu se pohybují ve výši 160 až 170 tisíc korun na jednoho lékaře, celkové náklady na kompletní specializovaný výcvik se pohybují od 500 do 800 tisíc korun na jednoho lékaře. „Udělení akreditace rovněž znamená, že se na našem akreditovaném pracovišti mohou školit lékaři i jiných zdravotnických zařízení, která tuto akreditaci nemají,“ doplnil Skařupa.

Udělení akreditace Městské nemocnici vOdrách považuje za projev uznání velmi dobré práce zástupce zřizovatele nemocnice, místostarosta Oder, Jiří Vlček. „Myslím, že se podařila velmi dobrá věc. Pan ředitel tak vyšetřil mnoho času i nákladů, které by získání akrditace jinde stály,“ ocenil práci vedení nemocnice Vlček a dodal, že nová situace bude mít určitě přínos i pro církevní školu, která vyučuje zdravotní obory a jejíž studenti vnemocnici vykonávají praxi.

23.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Dva lidské životy si vyžádala nehoda na dálnici nedaleko obce Kujavy na Novojičínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení