VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oderské nemocnici se daří. Skončila v zisku

Odry - Pozitivní informace přicházejí z Městské nemocnice v Odrách. Daří se jí hospodařit se ziskem a pokračují také jednání s pojišťovnami o jejím dalším osudu.

9.9.2013
SDÍLEJ:

Nemocnici v Odrách se daří hospodařit v plusových číslech. Je to dobrá zpráva pro všechny.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Městská nemocnice v Odrách nerezignovala, ale bojuje. Alespoň to vyplývá ze zprávy, kterou na posledním, zářijovém jednání tamních zastupitelů přednesl její ředitel Zdeněk Skařupa. Oderské zastupitele přišel informovat o stavu nemocnice a o jejím vývoji. A zprávy to byly veskrze pozitivní.

„Koncem července jsme dostali vyúčtování za rok 2012. Dopadlo to pro nás dobře, dostali jsme finanční vratku. Takže z minus milionu šesti set tisíc jsme se překlopili do zisku a účetně skončil rok 2012 v zisku asi jeden a půl milionu," podotkl ředitel nemocnice Zdeněk Skařupa a dodal, že je tím potěšen, protože se nejprve dlouho nevědělo, jakým směrem se bude její ekonomický vývoj ubírat.

Částku ze zisku však v oderské nemocnici neutratili, nechávají si ji jako rezervu pro letošní rok, kdyby se náhodou vyskytl nějaký problém. Proč tomu tak je, vysvětlil ředitel nemocnice: „Necháváme to jako vklad do letošního roku, protože nám byla snížena lůžková kapacita na akutní péči o čtrnáct lůžek, takže ty výnosy budou nižší."

Také v letošním roce se zatím nemocnici daří hospodařit v černých číslech. Za uplynulých sedm měsíců roku 2013 je v plusu. „Srpen ještě nemáme zpracovaný, ale vypadá to zatím slušně," dodal Zdeněk Skařupa.

A jak vypadá budoucnost nemocnice, která ve městě funguje už 155 let? I na to měl její ředitel odpověď.

Jednání pokračují

„Co se týká vývoje, měli jsme s panem starostou schůzku v největší pojišťovně. Zatím nemají z centra pokyny ani informace, ale vzhledem k tomu, že se tady trošinku mění politická situace, tak to trochu usnulo. V úterý jsem jednal v Ostravě. Takzvané svazové pojišťovny budou postupovat společně a jejich jednání na téma případné restrukturalizace v rámci celého Moravskoslezského kraje se předpokládá až koncem roku. Do té doby se nic nemění, fungujeme, jak jsme fungovali doposud," upozornil dále Skařupa a dodal, že zatím vypadá situace slušně a doufá, že snad tomu tak bude i nadále.

Jednání s pojišťovnami zhodnotil i starosta Oder Pavel Matůšů: „Na tom jednání jsem s panem ředitelem byl a vnímám jej pozitivně. Jak již bylo řečeno, došlo k výměně ve vedení největší pojišťovny, takže i přístup se trochu mění. Rozhodne se až koncem roku."

Dobrou zprávou pro zaměstnance i pro pacienty je, že nemocnice zatím nepropustila žádného svého zaměstnance. „Pořád máme v průměru kolem stopětačtyřiceti zaměstnanců, a pokud od nás někdo odchází, tak jsou to přirozené úbytky, jako odchod na mateřskou dovolenou nebo smlouvy na dobu určitou. Jistota práce je u nás zachována," řekl na závěr Zdeněk Skařupa.

Také oderští obyvatelé mají radost, že se jejich nemocnici daří. „To je dobře, snad nám ji opravdu nezruší," konstatoval muž v důchodovém věku, který se představil jako pan Miroslav.

Autor: Simona Mikšová

9.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení