VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odry by chtěly opravit své náměstí

Odry - Vrásky na čele dělá obyvatelům Oder jejich náměstí. Nejen, že jeho středem prochází vytížená tepna směrem na Hranice, ale také technický stav náměstí se rok od roku zhoršuje. Věc komplikuje skutečnost, že areál patří do památkové zóny.

30.1.2009
SDÍLEJ:

Náměstí v Odrách. Ilustrační foto.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Zastupitelé na svém minulém zasedání, které se konalo 28. ledna, odhlasovali vypracování projektové dokumentace, jež by měla řešit rekonstrukci zpevněných ploch, veřejného osvětlení a zeleně. To zahrnuje vypracování projektové dokumentace k novému dláždění, zeleni a úprav kanalizace.

Nejprve se k věci vyjádřil starosta Oder Pavel Matůšů. Seznámil zastupitele a přítomné s obsahem tohoto předposledního bodu jednání. „Touto věcí se dlouhodobě zabýváme, a to minimálně už dva roky s tím, že město nechalo zpracovat nejméně dvě studie úprav náměstí. Nicméně, v radě města jsme se shodli na tom, že do náměstí jako takového bychom nechtěli vysloveně zasahovat, dokud se nevyřeší nebo nedokončí dálnice a my nezjistíme, jaký to bude mít dopad na dopravní situaci ve městě,“ začal starosta. Zároveň však potvrdil, že stav dlažby na náměstí je neúnosný, poukázal také na přerostlou zeleň a zastaralé veřejné osvětlení. „Zeleň je již v některých místech nefuknční, dlažba je uvolněná a zatéká pod ní a veřejné osvětlení je nevyhovující. Rada města neměla na mysli celkovou rekonstrukci náměstí, ale pouze tyto tři položky, na které bychom chtěli zpracovat projektovou dokumentaci. V případě, že bychom chtěli žádat o nějakou dotaci, se bez ní neobejdeme,“ upozornil Matůšů. Rekonstrukce by se vyhly pouze středu náměstí s kašnou a vzrostlými stromy, které by zůstaly zachovány.

Poté mohli zastupitelé diskutovat mezi sebou o možnostech, které skýtát oprava náměstí. „Já jsem pro, aby se nějak rekonstruovalo náměstí. Co tam vůbec nevyhovuje, jsou bezbariérové přístupy, například vjezdy na chodník. Na projektu by měl zapracovat odborník na tuto problematiku,“ přednesl v diskuzi zastupitel Květoslav Wiltsch. Padl i návrh na zřízení další komunikace ústící u autobusové zastávky. Tento bod diskuse však u starosty ani u některých zastupitelů nesklidil mnoho nadšení. „Určitě by to nešlo bez zrušení autobusové zastávky. Ty zastávky mají nějaké směrnice, dle kterých se musí řídit. Není možné ji zřídit někde jinde v blízkosti náměstí. Lidé by museli chodit až na nádraží,“ upozornil starosta. Navíc nápad, kdy by přibyla do okolí náměstí další komunikace, čili do míst, kde denně prochází stovky lidí, si nezískal sympatie zastupitelstva.

Autor: Věra Růčková

30.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení