VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprava ulic ve Fulneku lidem komplikuje život

Na komplikace spojené s opravami Fučíkovy a Mendelovy ulice si stěžují obyvatelé Fulneku, zejména místní části Jestřábí.

4.9.2015 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: archiv Deníku

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem, říká známé přísloví. Ve Fulneku jako by to nyní platilo dvojnásob. Konečně tam vlastník začal opravovat dvě ulice, jenže ti, kdo na nich podnikají, bydlí a používají je k tomu, aby se dostali domů, vidí zřejmě jen negativa. I proto se starostka Fulneku Radka Krištofová rozhodla na pondělním zasedání zastupitelstva objasnit některé skutečnosti.

„Fučíkova a Mendelova jsou komunikace ve vlastnictví Moravskoslezského kraje a správcem je Správa silnic Moravskoslezského kraje. O tom, že tato oprava bude, víme od května či června, ale tehdy jsme dostali informace, že tam bude kyvadlová doprava," uvedla Radka Krištofová, načež dodala, že 21. srpna se radnice dozvěděla, že se oprava bude dít za úplné uzavírky těchto ulic. „Od tohoto data příslušný odbor vyjednává určitá zneplatnění některých dopravních značek, aby se do té lokality mohli všichni dostat. Jedná se hlavně o podnikatelské subjekty, které se v lokalitě nacházejí," pokračovala starostka.

Starostka zároveň připomněla, že s podnikateli měli schůzku, na které je informovali, že od 7. září do 31. října bude do lokality povolen vjezd nákladním vozidlům, aby mohly zásobovat. „Některé firmy, jako Formprojekt, se tam dostanou, aniž by řidiči vjížděli na vyfrézované vozovky. Oprava má trvat zhruba měsíc," dodala Radka Krištofová a poznamenala, že je dohodnuto, že firma bude pracovat od 7 do 17 hodin, potom mohou automobily do lokality vjíždět, ale s maximální opatrností a na své riziko.

Dále ubezpečila, že pokud bude mít například podnik Amos akci a dá to radnici na vědomí, její zaměstnanci zajistí, aby se účastníci akce na místo bezproblémově dostali. „Je to oprava, o kterou město usiluje od roku 2009. Neumím si představit, že bychom jim řekli, že na úplnou uzávěru nepřistupujeme," řekla Radka Krištofová. Na to reagovala Kamila Maková, předsedkyně osadního výboru místní části Jestřábí, kam se dá přímo z Fulneku dojet právě jen po Mendelově ulici.

„Jestřábí je úplně uzavřené. Místo čtyř kilometrů máme najet šestnáct. Některé matky, které odvádějí děti do školy a do školky, kvůli tomu nestíhají dojet do práce na čas. Nehledě na to, že se nám cesta čtyřikrát prodraží. Proč jsem jako předseda nebyla u jednání. V podstatě jsem jen dostala mail o odjezdech autobusů a ať jsme shovívaví," nechala se slyšet Kamila Maková a navrhla, aby se ulice opravovaly po částech.

Starostka vysvětlila, že se vše dělo za pochodu, takže se nedalo nějaké jednání svolat. „Od pátku zaměstnanci vyřizovali, aby vůbec autobusy jezdily až na Jestřábí, otočily se a jely zpět do Fulneku. Proto bude také zpoždění. Tu trasu takto stanovil projektant a na části to dělat nejde, protože se staveniště předalo jako celek," podotkla starostka Fulneku.

Nato starostka dodala, že dodavatelská firma bude tolerovat nejnutnější vjezdy a výjezdy i v době oprav. „Ale ne, že si někdo pojede na nákup. Oni to můžou uzavřít úplně, což se určitě i tak stane v době, kdy budou penetrovat a asfaltovat. Tam se podnikatelé budou muset předzásobit. Není v silách města, aby nebyla úplná uzávěra. Pokud bychom na to tlačili, cesta by se neopravovala," uzavřela starostka Fulneku.

Autor: Ivan Pavelek

4.9.2015 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení