VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opravená zbrojnice již slouží hasičům

Slatina - Rekonstrukce své hasičské základny se v letošním roce dočkal Sbor dobrovolných hasičů Slatina. Generální opravou prošla téměř celá zbrojnice.

12.11.2010
SDÍLEJ:

Rekonstrukce zbrojnice ve Slatině vyšla na více než jeden milion korun.Foto: Archiv/SDH Slatina

Rokem oprav nazvali ten letošní, s desítkou na konci, samotní slatinští hasiči. Obci se totiž podařilo k celkovým nákladům 1,1 milionu korun získat půlmilionovou dotaci v rámci Programu rozvoje a obnovy venkova Moravskoslezsko na rekonstrukci zbrojnice, postavené před třiatřiceti léty.

„Velkou zásluhu na úspěšném zvládnutí akce mají bezesporu členové zásahové jednotky a někteří členové sboru a také, samozřejmě, firmy, které se na stavební obnově podílely. Akci provádělo asi osm firem podle jednotlivých profesí a ne jen jedna formou subdodávek,“ řekl zástupce velitele jednotky, Luděk Míček s tím, že se tak podařilo ušetřit nemalé peníze, i když organizace byla mnohem náročnější.

Modernizace začala od střechy, na které se provedla izolace a nátěr atiky. „Potom se vyměnila v celé budově okna, kde původní luxfery nahradila plastová okna, žaluzie nebo neprůhledná skla. Rovněž byly vyměněny vchodové dveře a hlavně stará plechová vrata byla nahrazena novými sekčními na elektrický pohon,“ popsal Luděk Míček průběh oprav. V interiéru se řemeslníci pustili nejprve do generální opravy topení, vody a elektroinstalace. Pak přišlo na řadu nové osvětlení a rozvodové skříně. Poté se pokračovalo v rekonstrukci sociálních zařízení a práce uvnitř zbrojnice finišovala nezbytným vymalováním. „Ještě nás čekala oprava fasády a nového nápisu, který dal celé budově šmrnc. Jako třešnička na dortu potom byla i oprava schůzové místnosti,“ doplnil zástupce velitele. Symbolickou tečkou za rozsáhlou investicí bude premiérové vysvěcení sošky sv. Floriána v lednu příštího roku při konání valné hromady. Následně bude patron hasičů bdít z nasvícené niky na čelní stěně zbrojnice.

Ve Slatině se tak po kulturním domě, kapličce, škole, tělocvičně i myslivecké klubovně dočkal rozsáhlé opravy další objekt.

Autor: Adam Knesl

12.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Náročné podmínky letošní Gracie.

Lilo jako z konve, vyhrála Anouska Koster

NOVOJIČÍNSKÝ gólostroj Radovan Lokša se na jaře trefil již jedenáctkrát.

Kanonýr Lokša: Počet gólů? Prostě jich chci dávat co nejvíce

Sváteční odpoledne zpříjemní Prvomájové Balábilé

Zábavné sváteční odpoledne pro celou rodinu slibuje na státní svátek 1. května v Kopřivnici akce nazvaná Prvomájové Balábilé.

Milovníci pohybu vyrazí na tradiční pochod

Oddíl volejbalu TJ Petřvald láká všechny turisty a milovníky zdravého pohybu na tradiční turistický pochod Petřvaldská šerpa.

AKTUALIZUJEME

Kvůli dešti na mnoha místech zasahují hasiči, lidé sčítají škody

DENÍK SLEDUJE/ Dešťové srážky mají na svědomí zvýšené hladiny vodních toků na severu Moravy a ve Slezsku. Vodohospodáři také zvýšili odtok z některých přehrad. U některých řek hrozí vylití.

AUTOMIX.CZ

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Spotřeba je dlouhodobě jednou z nejsledovanějších vlastností automobilů. Řidiči jí dokonce často podřizují svůj jízdní styl, volbu pneumatik, ale i výběr vozu jako takového. Ale opravdu víte, jak jezdit co nejúsporněji?

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies