VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příběh ze Studénky: otec sedmi dětí přežil zázrakem

Studénka, Havířov - Jiří Šimsa loni 8. srpna nasedl v Havířově do rychlíku Comenius a vyjel pro syna, který byl v Podkrkonoší na táboře. Že nedojede, vytušil, když sebou vlak začal cukat.

9.8.2009
SDÍLEJ:

Jiří Šimsa z Havířova přijel na setkání, kteé se uskutečnilo rok po tragickém železničním neštětstí ve Studénce, s dcerou Klárkou.Foto: DENÍK/Ivan Pavelek

Jiří Šimsa jel ve druhém vagonu. „Ten náš vagon jako jediný, ten most přejel. Pak narazil do žlutých nákladních vagonů, které byly odstavené na vedlejší koleji. Jeho předek přestal existovat. My jsme seděli těsně za tou destrukcí, takže na nás to všechen ten materiál namačkalo,“ vzpomínal na hrůzné okamžiky Šimsa.

O sobotním výročí ve Studénce čtěte zde.

Náraz prý přišel tak nečekaně, že se nedalo nic dělat. „Seděli jsme vedle sebe s kamarádem a bavili se o něčem. Najednou se ten vlak začal celý třepat, to když strojvůdce zatáhl za brzdu a já jsem jen tomu kamarádovi stihnul říct, že je zle. Pak už si pamatuji jen ten první náraz. Nějaká velká deska mě praštila do hlavy a víc si moc nepamatuji,“ pokračoval Šimsa.

Po nějaké době si uvědomil, že se vyhrabávají z trosek a on má rozbitou hlavu. Jak sám uvedl, nějaký letící kus vagonu mu odštípl kousek lebeční kosti a způsobil otřes mozku.

Šimsa: S návratem už problém nemám

Muž, který se, v souvislosti s pozdějšími událostmi, paradoxně pohybuje okolo výroby a distribuce železničních modelů, se bez váhání šel podívat na místo, kde zřejmě unikl o vlásek smrti. Stál vedle kolejiště a pohledem jako by se snažil zmapovat poslední stovky metrů, které vlak ujel, než narazil do spadlé mostní konstrukce.

„Snažím se dávat věci, které se tenkrát staly, do nějakých souvislostí. Ráno, když jsem tady přijížděl, jsem měl nějaké sentimentální záchvěvy, ale teď už s návratem na toto místo nějak velký problém nemám. Asi i proto, že si toho mnoho nepamatuji,“ vysvětlil otec sedmi dětí.

Do Studénky si Šimsa s sebou přivezl téměř pětiletou dcerku Klárku, prý tak trochu jako psychickou podporu. „Ta je čtvrtá v pořadí a jako jediná dokázala tak brzy vstávat. Tři jsou navíc na táboře. Mé poslední dítě mě vlastně nikdy nemuselo spatřit, stejně jaké já je. Narodilo se pár měsíců po té události,“ uzavřel Šimsa.

Autor: Ivan Pavelek

9.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení