VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Parkoviště ano či ne? Veřejné projednání bylo rušné, účastníci se neshodli

Parkoviště ano či ne? Tuto i jiné otázky bude muset vyřešit město Frenštát pod Radhoštěm dříve, než se pustí do další etapy regenerace sídlišť.

18.5.2017
SDÍLEJ:

Radnice ve Frenštátě pod Radhoštěm.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Regenerace sídlišť ve Frenštátě pod Radhoštěm je rozdělená do sedmi etap, nyní jsou na pořadu čtvrtá a pátá, týkající se panelového sídliště Rožnovská.

Před několika dny se v Domě s pečovatelskou službou na Rožnovské ulici uskutečnilo veřejné projednání konceptu možného řešení čtvrté a páté etapy Regenerace panelového sídliště Rožnovská. „Jednání se zúčastnilo Jednadvacet občanů dotčeného sídliště, tvůrci konceptu projektanti Ateliéru Genius Loci a zástupci města," uvedla Iva Vašendová, tisková mluvčí města Frenštát pod Radhoštěm.

„Cílem bylo občanům představit záměr Regenerace sídliště Rožnovská, který zahrnuje úpravu parkovacích stání a stávajících komunikací, výstavba nových chodníků, výstavby nových chodníků, úpravy kontejnerových stanovišť a rekonstrukce veřejného osvětlení. Nezapomněli jsme ani na sadbové úpravy včetně instalace nového venkovního mobiliáře," sdělil Jiří Skála, projektový manažer, Městského úřadu Frenštát pod Radhoštěm.

Nastala bouřlivá diskuze, jejímž výsledkem bylo více názorů a návrhů, často protichůdných, takže je zřejmé, že bude zapotřebí další širší diskuze.

Ze závěrů například vyplývá, že občané si nepřejí umístění kolmých stání v blízkosti bytového domu 345, v blízkosti vstupu do domu mohou být umístěná jen povinná stání ZTP.

„Občané si nepřejí v místě stávajícího pískoviště realizaci žádné z předložených možností: dětské hřiště pro děti ve věku 4 10 let, venkovní workout prvky, posezení, atd. Občané si přejí zachovat stávající pískoviště, pouze opravit, žádné lavičky nepřidávat," stojí mimo jiné ve shrnující zprávě z veřejného projednání, což komentuje Jiří Skála slovy: „Zúčastnění občané si nepřáli vybudování nových parkovacích stání u č. p. 345 ani pořízení nového mobiliáře. Naopak obyvatelé domu s pečovatelskou službou by nová parkovací místa uvítali, stejně tak například i pořízení venkovních fitness prvků".

K TÉMATU

Všechny požadavky a připomínky je možné nalézt na webových stránkách města, které obyvatele sídliště bude o situaci informovat v průběhu tohoto týdne letákem do schránek tak, aby mohli své případné požadavky a připomínky také písemně vyjádřit do 23. května letošního roku, a to osobně na městském úřadě či e-mailem na adresu jiri.skala@mufrenstat.cz.
Úpravu projektu následně stanovení rada města a poté ji předá projektantům k zapracování připomínek do návrhu.

Autor: Ivan Pavelek

18.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Brankář Petr Hromada ještě v dresu Vsetína.

Tatra hlásí výraznou posilu do branky

Lubomír Veřmiřovský.

Extraligová Kopřivnice má nové vedení

Akcie OKD byly při privatizaci podhodnocené, potvrdil posudek

Revizní posudek uvádí, že akcie důlní OKD byly při privatizaci v roce 2004 oceněny chybně. Znalec Rudolf Doucha ze společnosti Vox Consult údajně tehdy nezapočítal mimo jiné 23 dceřiných společností a další majetek. Posudek je podle Lidových novin (LN) u Obvodního soudu pro Prahu 2, další jednání je stanoveno na 19. července.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Stavba další dálnice začíná. Práce potrvají skoro čtyři roky

Jízda mezi Frýdkem-Místkem a Novým Jičínem se změní. Pár měsíců poté, co se stavbaři pustili do dokončení dálniční křižovatky v Rychalticích, začínají práce i na navazujícím silničním úseku až do obce Rybí. Současná silnice I/48 se změní v dálnici.

HLASUJTE: Vyberte nejoblíbenější podnik kraje

/SOUTĚŽ DENÍKU/ K létu neodmyslitelně patří posezení na předzahrádkách s chlazeným pivečkem v ruce, sklenicí nebo třeba setkání s kamarádkou u ledové kávy. Vyberte z našeho seznamu hospůdek, barů a podniků Moravskoslezského kraje tu nejoblíbenější.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies