VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Parkoviště ano či ne? Veřejné projednání bylo rušné, účastníci se neshodli

Parkoviště ano či ne? Tuto i jiné otázky bude muset vyřešit město Frenštát pod Radhoštěm dříve, než se pustí do další etapy regenerace sídlišť.

18.5.2017
SDÍLEJ:

Radnice ve Frenštátě pod Radhoštěm.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Regenerace sídlišť ve Frenštátě pod Radhoštěm je rozdělená do sedmi etap, nyní jsou na pořadu čtvrtá a pátá, týkající se panelového sídliště Rožnovská.

Před několika dny se v Domě s pečovatelskou službou na Rožnovské ulici uskutečnilo veřejné projednání konceptu možného řešení čtvrté a páté etapy Regenerace panelového sídliště Rožnovská. „Jednání se zúčastnilo Jednadvacet občanů dotčeného sídliště, tvůrci konceptu projektanti Ateliéru Genius Loci a zástupci města," uvedla Iva Vašendová, tisková mluvčí města Frenštát pod Radhoštěm.

„Cílem bylo občanům představit záměr Regenerace sídliště Rožnovská, který zahrnuje úpravu parkovacích stání a stávajících komunikací, výstavba nových chodníků, výstavby nových chodníků, úpravy kontejnerových stanovišť a rekonstrukce veřejného osvětlení. Nezapomněli jsme ani na sadbové úpravy včetně instalace nového venkovního mobiliáře," sdělil Jiří Skála, projektový manažer, Městského úřadu Frenštát pod Radhoštěm.

Nastala bouřlivá diskuze, jejímž výsledkem bylo více názorů a návrhů, často protichůdných, takže je zřejmé, že bude zapotřebí další širší diskuze.

Ze závěrů například vyplývá, že občané si nepřejí umístění kolmých stání v blízkosti bytového domu 345, v blízkosti vstupu do domu mohou být umístěná jen povinná stání ZTP.

„Občané si nepřejí v místě stávajícího pískoviště realizaci žádné z předložených možností: dětské hřiště pro děti ve věku 4 10 let, venkovní workout prvky, posezení, atd. Občané si přejí zachovat stávající pískoviště, pouze opravit, žádné lavičky nepřidávat," stojí mimo jiné ve shrnující zprávě z veřejného projednání, což komentuje Jiří Skála slovy: „Zúčastnění občané si nepřáli vybudování nových parkovacích stání u č. p. 345 ani pořízení nového mobiliáře. Naopak obyvatelé domu s pečovatelskou službou by nová parkovací místa uvítali, stejně tak například i pořízení venkovních fitness prvků".

K TÉMATU

Všechny požadavky a připomínky je možné nalézt na webových stránkách města, které obyvatele sídliště bude o situaci informovat v průběhu tohoto týdne letákem do schránek tak, aby mohli své případné požadavky a připomínky také písemně vyjádřit do 23. května letošního roku, a to osobně na městském úřadě či e-mailem na adresu jiri.skala@mufrenstat.cz.
Úpravu projektu následně stanovení rada města a poté ji předá projektantům k zapracování připomínek do návrhu.

Autor: Ivan Pavelek

18.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení