VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Personální audit nebude, zastupitelé nedali peníze

Frenštát pod Radhoštěm - S velkou nevolí se setkal u některých zastupitelů Frenštátu pod Radhoštěm návrh tamní městské rady uspořádat na městském úřadě procesní a personální audit.

16.9.2009
SDÍLEJ:

Sumu 311 tisíc korun na prosfesní personální audit, která se objevila v rozpočtových změnách (řádek úplně nahoře), frenštátští zastupitelé nepodpořili.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Problematika profesního a personálního auditu se dostala na přetřes zejména ve chvíli, kdy zastupitelé měli schvalovat rozpočtové změny. V rozpočtu totiž byla na audit vyčleněna částka 311 tisíc korun.

„Když jsem se dozvěděl, že tento procesní a personální audit vyhlašuje městská rada, chtěl bych se zeptat, jestli se tyto audity konají nějak pravidelně, je li to dáno nějakou vyhláškou či je to jen na rozhodnutí rady,“ přednesl svou poznámku k tématu zastupitel Přemysl Norský (ODS) a dodal, že by rád věděl, kdy byl na úřadě poslední personální audit a s jakým výsledkem, konkrétně, zda se to odrazilo na pohybu zaměstnanců a práci jednotlivých organizačních složek. Norský zároveň upozornil na skutečnost, že se na radnici udála řada změn na různých místech. „Nebylo lepší udělat tento audit před těmito změnami,“ tázal se Norský.

Tajemník frenštátského městského úřadu Petr Kubenka sdělil, že provádění procesních a personálních auditů neukládá žádný zákon a na radnici ve Frenštátě pod Radhoštěm ani nikdy nebyl proveden. Uvedl ale, že v roce 2004 byla zahájena příprava na certifikaci úřadu. „Ta byla dopracovaná zhruba do dvou třetin. Finanční prostředky na dokončení této akce ale zastupitelstvo neschválilo. Certifikace se tak nedokončila,“ poznamenal tajemník. Na adresu auditu ještě doplnil, že stát i státní instituce mají zájem na tom, aby tyto audity byly v organizacích prováděny.

Město již oslovilo šest firem a sedmá si vyžádala zadání úkolu. Nakonec jen jediná firma napsala městu nabídku. „Ta také splnila požadavky. Audit trvá sedm týdnů a jeho začátek je plánován na září. Výstupem by měl být návrh na optimalizaci pracovních míst v návaznosti na specifika úřadu a popis procesů, které úřad vykonává. Co to přinese, nedokáži zatím odhadnout. „Některé činnosti jsou možná předimenzovány, jiné podceněny,“ podotknul tajemník.

Do velké kritiky se pustil zastupitel Jan Břuska (KSČM), který kritizoval změny na úřadě. Ke kterým, v poslední době došlo a požadoval zrušení nedávného usnesení rady, které se mimo jiné zabývalo personálními změnami. „Když už jsme se rozhodli, že audit uděláme, nechápu, že tady na poslední chvíli z mého pohledu docházelo k nějakým změnám,“ čílil se Břuska, jemuž právník vysvětlil, že zastupitelstvo může rušit usnesení rady jen v opodstatněných případech, což tento není.

Vzápětí zastupitel Norský řekl, že 311 tisíc nepodpoří. „Připadalo by mi to jako, že bych tím požehnal to, co se tady personálně událo. Mělo se to udělat na počátku volebního období. Dělat personální audit ve třetí čtvrtině volebního období mi připadá zbytečné,“ obhajoval svůj názor Norský.

Starosta Frenštátu pod Radhoštěm Stanislav Hrabovský (Naše Beskydy) upozornil, že personální audit nelze vázat na volební období. „Měl by poukázat na současný personální stav. Může požehnat současnému stavu, ale také jej požehnat nemusí,“ naznačil Hrabovský.
Sumu 311 tisíc korun ale zastupitelé v hlasování nepodpořili.

Autor: Ivan Pavelek

16.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení