VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté dětem představili svou práci a poslání

Odry /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Šedivá budova Obvodního oddělení Policie ČR v Odrách ožila v úterý 12. května dětským smíchem. Konal se zde totiž Den otevřených dveří, na kterém policisté ukázali žákům oderských základních škol svůj arzenál, vybavení služebních vozidel i to, jak by si speciálně cvičení psi poradili s prchajícím pachatelem.

12.5.2009
SDÍLEJ:

Žáci základních škol v Odrách měli možnost navštívit Obvodní oddělení Policie ČR Odry, která pro ně uspořádala Den otevřených dveří. Děti si mohly na chvíli vyzkoušet, jaké to je být strážcem zákona.Foto: Deník/Věra Růčková

Nutno dodat, že největší ohlas u dětí vzbudila právě ukázka těchto zadržovacích metod se psy. Den otevřených dveří si vzal na starost policista Pavel Šustek. „Na Komenského škole v Odrách pořádáme akci Ajax, program pro druhé třídy, kde děti každý měsíc navštěvujeme a vysvětlujeme jim určitá pravidla chování. Dnes jsem děti pozval sem, kde jsme jim, kolegové a já, ukázali naše oddělení a činnosti, které provádíme,“ vysvětlil Šustek.

Jako první se na obvodní oddělení dostavila Základní škola Pohořská Odry. Po úvodním slově, kterého se chopil Šustek, následovaly děti policisty do útrob budovy. Tam jim strážci zákona nejprve předvedli práci s vysílačkami. Poté se žáci přesunuli do druhé místnosti, kde už na ně čekaly zbraně, jako byly například policejní obušky a jeden exemplář samopalu škorpion. Nejen, že si děti mohly tyto předměty prohlédnout, ale důvěřiví policisté jim je také svěřili do rukou. Osazenstvo první skupiny z Pohořské školy tvořili žáci se speciálními vzdělávacími potřebami, a to od prvního do osmého ročníku. „Děti jsou zvědavé a jsou nadšeny ze setkání s něčím, co tak běžně nevidí. Bohužel, někteří už mají své zkušenosti s policií,“ dopnila Miroslava Zátopková, vychovatelka ve školní družině školy na Pohoři. Podle ní působí akce na žáky nejen po své atraktivní stránce, ale i preventivně.

Další škola, která se přišla podívat na policisty v akci, byla Základní škola Komenského v Odrách, tedy alespoň děti, chodící do nejnižších ročníků. „I když jsou to malé děti, myslím si, že takhle lépe pochopí naši práci a také, že až jednou budou dospělé, budou snad i ukázněnější. Když uvidí teď toho psa, jak dokáže chytnout zloděje, budou si to pamatovat,“ sdělil Šustek. A právě na policejní psy se děti nejvíce těšily. Policejní psovod dětem představil belgického ovčáka Toníka a jeho výcvik. Jeho ukázka spočívala také v komunikaci s dětmi, které vymýšlely nejrůznější dovednosti, jenž by, podle nich, měl pravý policejní pes zvládat. Pravda, dřepy, poprosit a válet sudy Toníkovi moc nešlo, za to se na psovodův povel vrhal na prchajícího zloděje s chladnokrevnou přesností.

Mimo tyto akce na děti čekala ještě ukázka práce s radarem na stojánku i maskovaného jako úplně obyčejná červená škoda Fabia. Projíždějící řidiči byli sice občas lehce vyplašení, když viděli dopravní policisty okolo radaru a občas i rozblikané majáčky, ale jak jedna z učitelek poznamenala: „Tak pomalu tady snad ještě nikdo nejel,“. Akce sklidila u dětí velký úspěch a zároveň jim ukázala přívětivou i hrozivou tvář policie.

Autor: Věra Růčková

12.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Náročné podmínky letošní Gracie.

Lilo jako z konve, vyhrála Anouska Koster

NOVOJIČÍNSKÝ gólostroj Radovan Lokša se na jaře trefil již jedenáctkrát.

Kanonýr Lokša: Počet gólů? Prostě jich chci dávat co nejvíce

Sváteční odpoledne zpříjemní Prvomájové Balábilé

Zábavné sváteční odpoledne pro celou rodinu slibuje na státní svátek 1. května v Kopřivnici akce nazvaná Prvomájové Balábilé.

Milovníci pohybu vyrazí na tradiční pochod

Oddíl volejbalu TJ Petřvald láká všechny turisty a milovníky zdravého pohybu na tradiční turistický pochod Petřvaldská šerpa.

AKTUALIZUJEME

Kvůli dešti na mnoha místech zasahují hasiči, lidé sčítají škody

DENÍK SLEDUJE/ Dešťové srážky mají na svědomí zvýšené hladiny vodních toků na severu Moravy a ve Slezsku. Vodohospodáři také zvýšili odtok z některých přehrad. U některých řek hrozí vylití.

AUTOMIX.CZ

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Spotřeba je dlouhodobě jednou z nejsledovanějších vlastností automobilů. Řidiči jí dokonce často podřizují svůj jízdní styl, volbu pneumatik, ale i výběr vozu jako takového. Ale opravdu víte, jak jezdit co nejúsporněji?

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies