VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté dětem představili svou práci a poslání

Odry /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Šedivá budova Obvodního oddělení Policie ČR v Odrách ožila v úterý 12. května dětským smíchem. Konal se zde totiž Den otevřených dveří, na kterém policisté ukázali žákům oderských základních škol svůj arzenál, vybavení služebních vozidel i to, jak by si speciálně cvičení psi poradili s prchajícím pachatelem.

12.5.2009
SDÍLEJ:

Žáci základních škol v Odrách měli možnost navštívit Obvodní oddělení Policie ČR Odry, která pro ně uspořádala Den otevřených dveří. Děti si mohly na chvíli vyzkoušet, jaké to je být strážcem zákona.Foto: Deník/Věra Růčková

Nutno dodat, že největší ohlas u dětí vzbudila právě ukázka těchto zadržovacích metod se psy. Den otevřených dveří si vzal na starost policista Pavel Šustek. „Na Komenského škole v Odrách pořádáme akci Ajax, program pro druhé třídy, kde děti každý měsíc navštěvujeme a vysvětlujeme jim určitá pravidla chování. Dnes jsem děti pozval sem, kde jsme jim, kolegové a já, ukázali naše oddělení a činnosti, které provádíme,“ vysvětlil Šustek.

Jako první se na obvodní oddělení dostavila Základní škola Pohořská Odry. Po úvodním slově, kterého se chopil Šustek, následovaly děti policisty do útrob budovy. Tam jim strážci zákona nejprve předvedli práci s vysílačkami. Poté se žáci přesunuli do druhé místnosti, kde už na ně čekaly zbraně, jako byly například policejní obušky a jeden exemplář samopalu škorpion. Nejen, že si děti mohly tyto předměty prohlédnout, ale důvěřiví policisté jim je také svěřili do rukou. Osazenstvo první skupiny z Pohořské školy tvořili žáci se speciálními vzdělávacími potřebami, a to od prvního do osmého ročníku. „Děti jsou zvědavé a jsou nadšeny ze setkání s něčím, co tak běžně nevidí. Bohužel, někteří už mají své zkušenosti s policií,“ dopnila Miroslava Zátopková, vychovatelka ve školní družině školy na Pohoři. Podle ní působí akce na žáky nejen po své atraktivní stránce, ale i preventivně.

Další škola, která se přišla podívat na policisty v akci, byla Základní škola Komenského v Odrách, tedy alespoň děti, chodící do nejnižších ročníků. „I když jsou to malé děti, myslím si, že takhle lépe pochopí naši práci a také, že až jednou budou dospělé, budou snad i ukázněnější. Když uvidí teď toho psa, jak dokáže chytnout zloděje, budou si to pamatovat,“ sdělil Šustek. A právě na policejní psy se děti nejvíce těšily. Policejní psovod dětem představil belgického ovčáka Toníka a jeho výcvik. Jeho ukázka spočívala také v komunikaci s dětmi, které vymýšlely nejrůznější dovednosti, jenž by, podle nich, měl pravý policejní pes zvládat. Pravda, dřepy, poprosit a válet sudy Toníkovi moc nešlo, za to se na psovodův povel vrhal na prchajícího zloděje s chladnokrevnou přesností.

Mimo tyto akce na děti čekala ještě ukázka práce s radarem na stojánku i maskovaného jako úplně obyčejná červená škoda Fabia. Projíždějící řidiči byli sice občas lehce vyplašení, když viděli dopravní policisty okolo radaru a občas i rozblikané majáčky, ale jak jedna z učitelek poznamenala: „Tak pomalu tady snad ještě nikdo nejel,“. Akce sklidila u dětí velký úspěch a zároveň jim ukázala přívětivou i hrozivou tvář policie.

Autor: Věra Růčková

12.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Město pořádá seminář k dotacím

Ilustrační foto.

Firma zaeviduje stav objektů

Zámek se vrátil na čas do historie

Zámecká slavnost ve stylu 20. až 30. let minulého století se uskutečnila v sobotu na zámku v Bílovci. Kdo měl zájem, mohl se projet historickou tatrou nebo se mohl nechat vyfotit v historickém fotoatelieru.

MOL CUP: Nový Jičín potrápil Vítkovice

/FOTOGALERIE/ Druholigoví fotbalisté Vítkovic nakonec splnili povinnost a postoupili do 2. kola MOL Cupu, když na hřišti divizního Nového Jičína zvítězili 3:2, ale lehká šichta to pro Westovu družinu rozhodně nebyla.

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

/FOTOGALERIE/ Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.

Letní problém nemocnic. Nemají dostatek krve

Faktorů, proč nemocnice napříč celou zemí nemají v současné době dostatek krevních zásob, je několik. Aktuální problém se týka také transfuzního oddělení Nemocnice Nový Jičín.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení