VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příbor žádá o prominutí chyb

Příbor - Radnice má za porušení rozpočtové kázně zaplatit téměř 9,5 milionu korun. Kontrola finančního úřadu měla v Příboře spadeno na investiční akce z let 2004 a 2005 dotované státním rozpočtem.

16.6.2008
SDÍLEJ:

Radnice v Příboře.Foto: DENÍK//Ivan Pavelek

„Týkalo se to osmi akcí, z toho u tří našli pracovníci finančního úřadu nedostatky,“ přiznal příborský starosta Milan Strakoš. Za nedodržení podmínek by mělo město vrátit státu přes 4,67 milionu korun a zaplatit penále ve stejné výši.

Podle pracovníků Finančního úřadu v Novém Jičíně pochybili Příborští při akcích nazvaných Regenerace panelového sídliště Benátky, Úprava prostranství na Jičínské ulici a Rekonstrukce chodníku na téže ulici. „Zaslali jsme již finančnímu ředitelství vyjádření, proč a z jakých důvodů k nedodržení podmínek došlo,“ uvedl Strakoš s tím, že ani jedno pochybení nezavinilo město.

„Jednalo se o formální záležitosti nebo o efektivní hospodaření s prostředky města a státu,“ upozornil. Za formální záležitosti Strakoš považuje například nedodržení termínu ukončení akce. „Například u regenerace toho sídliště se vyskytly vícepráce. Tehdy mrzlo a práce na stavbě se musely přerušit, takže vše bylo namísto 30. listopadu dokončeno až 12. prosince.“ U další kontrolované akce se zase objevily nedodělky, takže radnice stavbu převzala, ale firmě za ni zaplatila celou částku až po opravách nedodělků. „Jenže deset procent z ceny jsme zaplatili až v dalším roce, což byla chyba,“ přiznal starosta. Strakoš věří, že Příbor, stejně jako jiná města, nakonec nebude vracet dotace ani nebude muset platit penále. „Nemáme volné finanční prostředky na úhradu odvodů a penále a jejich případné zaplacení by si v současnosti vyžádalo vážné narušení správy města.“

Ministerstvo financí ani Finanční ředitelství v Ostravě nechtějí záležitost momentálně komentovat. „Můžeme potvrdit, že město Příbor požádalo ministerstvo financí o prominutí určitých odvodů a penále za porušení rozpočtové kázně. Konkrétní výši a další podrobnosti sdělit nemůžeme, neboť se na nás vztahuje povinnost mlčenlivosti v daňovém řízení,“ sdělila Zuzana Chocholová z oddělení komunikace ministerstva financí.

Autor: Pavel Karban

Místo události:
16.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Ilustrační foto.

Ptát se na rady lékaře můžete už on-line

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

/FOTOGALERIE/ Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.

Pro záběry do nové filmové komedie zamíří filmaři také na Novojičínsko

Na několika místech moravskoslezského regionu budou v průběhu tohoto víkendu, letních prázdnin a prvního poprázdninového měsíce natáčet filmové štáby nový český film. Ponese název Honza dědí mlýn a půjde o filmovou komedii, kterou si užijí jak malí, tak i velcí diváci.

Radnice si pořídila tisíce dělnic pracujících v úlech

Město Nový Jičín má nově tři úly, které umístilo do místního lesoparku. Med bude radnice prodávat a zároveň bude sloužit k propagaci města.

Kompostéry: město se spojí s dalšími

Kvůli velkému zájmu o kompostéry se město Odry spojí s dalšími obcemi. Jinak by asi v žádosti o dotaci neuspělo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies