VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příborská radnice nakoupí všem zastupitelům notebooky

Příbor - Agenda příborských zastupitelů a radních se ještě letos přenese znekonečných kup papírů na elektronické médium. Radnice totiž rozhodla onákupu dvaceti notebooků, vyhrazena je částka půl milionukorun.

5.2.2009
SDÍLEJ:

Již brzy budou mít všichni příborští zastupitelé před sebou notebook s celou agendou.Foto: Deník/Adam Knesl

Efektivitu a zjednodušení práce. To si slibuje starosta Příbora Milan Strakoš od přenosných počítačů v rukou zastupitelů města. Dočkají se jich ještě v první polovině tohoto roku, ale ostrý start je naplánován až na červnovou schůzi představitelů Freudova města.

Dnes dostávají zastupitelé a radní všechny dokumenty v tištěné podobě poštou. „Během čtyř let se uskuteční zhruba sto zasedání rady města a čtyřicet zasedání zastupitelstva. Ti členové, kteří jsou zastupiteli i radními, obdrží minimálně sto čtyřicet balíků dokumentů, a to už konkrétně pro ta jednotlivá zasedání. Avšak mezitím dostávají také spoustu jiných podkladů,“ vypočetl Strakoš.

V přepočtu se tak, podle starosty, dostanou k jednomu zastupiteli dokumenty až do výšky jednoho a půl metru, nemluvě o tom, že na samotném papíru a tisku se naspoří nemalé peníze. „Největší úsporu vidím v tom, že se ušetří mnoho lidského času. Pokud to bude mít zastupitel v elektronické podobě, bude to mít seřazené v počítači. Bude tak mít přehled a zjednoduší to orientaci,“ sdělil Milan Strakoš a mimo jiné dodal, že ekologický aspekt elektronické agendy města není také nezanedbatelný.

Již na podzim loňského roku se schválila částka na nákup dvaceti notebooků ve výši půl milionu korun. V úterý 3. února vyhlásila rada města veřejnou zakázku na dodávku přenosných počítačů pro Městský úřad v Příboře a zájemci mohou posílat své nabídky až do 6. března. „Je to částka na zavedení celého systému. Členové zastupitelstva budou muset absolvovat nějaké školení, protože ne všichni jsou v této oblasti natolik gramotní, aby se jim to dalo do rukou a mohli s tím hned pracovat,“ sdělil příborský starosta. Z vyhrazených financí se zaplatí také veškerá instalace a kabeláž.

Doposud však není vyřešena otázka, co bude s notebooky, opustí-li zastupitel své křeslo. Buď počítač zůstane na úřadě nebo v rukách odstupujícího představitele města. „Osobně si myslím, že notebooky budou zastupitelé používat i doma k jiným účelům a proč taky ne. Podle mě by bylo nejlepší, kdyby si odcházející zastupitel počítač odkoupil,“ přiznal Strakoš. Ten také doplnil, že zastupitelé budou mít v budoucnu na každém zasedání kompletní archiv, ve kterém nebude problém dohledat veškeré informace o projednávaném bodu jednání.

Autor: Adam Knesl

5.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení