VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příbor má strach z nárůstu nákladní dopravy

PŘÍBOR - Radnice již podala námitky proti některým stanoviskům Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v souvislosti srozšířením hlavního silničního tahu I/48.

28.8.2007 1
SDÍLEJ:

Proti zamýšlené přestavbě silnice I/48 se postavilo město Příbor. Tamním zastupitelům se hlavně nelíbí, že po zrušení dvou stávajících výjezdů z města na Nový Jičín, zhoustne ve starobylém centru nákladní doprava.Foto: DENÍK/Pavel Karban

Kvůli stanovisku města ve věci stavby komunikace R 48 Rybí – Rychaltice se sešli příborští zastupitelé dokonce během prázdnin. Na ŘSD poslali list sněkolika důvody, proč se jim zamýšlená přestavba nelíbí. Nejvíce ale Příborští protestují proti zvýšení dopadu nákladní dopravy, neboť ze současných výjezdů změsta, směrem na Nový Jičín, zůstane po přestavbě jediný. „Doprava tak bude vedena centrem města a městské památkové rezervace. Naším cílem je omezení nákladní dopravy vtéto části, nikoliv její zesílení,“ upozornili, mimo jiné, investora zastupitelé.

Dohromady poslala radnice na ŘSD osm výtek, stím, že město proto zásadně nesouhlasí snavrženým řešením křižovatky, pracovně zvané Příbor–východ. „Požadujeme dodržet návrh investora, předložený formou studie, která sloužila jako podklad pro změnu územního plánu před čtyřmi lety,“ vzkázal Příbor.

Podle Ireny Krzyžankové, vedoucí oddělení zahraničního financování ostravské správy ŘSD, nemají zastupitelé Příbora pravdu. „Plánovanou výstavbou silnice dojde kodklonu tranzitní dopravy, vedoucí přes město,“ uvedla krom jiného. Nesouhlasila ani stím, že územní plán Příbora snavrhovanými změnami nepočítá. „Územní plány obce, stanoví urbanistickou koncepci, nezabývá se ale otázkami umisťování jednotlivých staveb, jejich přesné lokalizace,“ vysvětlila.

Město již odpovědi od ŘSD dostalo. „Když ji zjednoduším, tak vní stojí, že máme přehodnotit negativní stanovisko,“ potvrdil starosta Milan Strakoš (ODS), a pokračoval: „Jenže nikdo si neuvědomuje, že veškerá nákladní doprava, která bude chtít změsta jet na Nový Jičín, bude muset do jednoho místa, na Šibeňák.“

Reakcí ŘSD na výtky zastupitelů se mají dnes zabývat radní Příbora.

28.8.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení