VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Připomínky občanů byly vyslyšeny

Bílovec – V plném proudu je zpracovávání projektové dokumentace Rekonstrukce ulice Boženy Němcové v Bílovci. Město při tom maximálně spolupracuje s tamními obyvateli.

6.8.2014
SDÍLEJ:

Ulice Boženy Němcové v Bílovci.Foto: DENÍK / Simona Mikšová

Dolaďování detailů. Tak by se dala nazvat veřejná schůze, která se v Bílovci uskutečnila v minulém týdnu. Projednávaly se na ní připomínky k projektové dokumentaci Rekonstrukce ulice Boženy Němcové.

Budoucí podoba ulice je již daná, a tak se nyní dolaďovaly detaily, jako je veřejné osvětlení, umístění dopravního značení i to, jaké stavební práce tam budou probíhat. Na rozdíl od minulých setkání týkajících se výjezdu hasičů přes zmíněnou ulici probíhala tato schůze v poklidu. Nezúčastnili se jí totiž největší kritikové této rozsáhlé investiční akce.

Roman Fildán, zpracovatel projektové dokumentace, přítomné na úvod seznámil se stavem dané problematiky. Připomněl, že ulice B. Němcové bude obousměrná a slepá, a ulice Jeremenkova zůstane jednosměrná.

„Abychom na ulici B. Němcové dostali dva jízdní pruhy o šíři tři metry, došlo oboustranně k rozšíření obou jízdních pruhů asi o čtyřicet centimetrů. Je tam navržena maximální rychlost dvacet kilometrů v hodině, čímž dodržíme připomínky, které jste dříve vznesli k hlukové zátěži," popsal situaci projektant.

Snížit hlučnost projíždějících vozidel by měl také nový povrch silnice. Ta bude po rekonstrukci nejenže širší, ale také bezpečnější. Na jedné její straně bude zelený pás, na druhé chodník pro pěší. Projektant také ve svém návrhu pozměnil podobu zamýšleného parkoviště.

„Další část projektu je vyvolaná investice. Vodárny si vyžádaly přeložku kanalizace. Bude tam nová jednotná kanalizace a přeloží se i voda," řekl dále Roman Fildán.

Obyvatelé dotčených ulic poté mohli vznášet své dotazy. Zajímala je šířka a přesné umístění chodníků, rozmístění veřejného osvětlení i to, jak dlouho budou trvat opravy a jak dlouho budou bez vody. „Nově se bude dělat kanalizace. Má to nějakou souvislost s tím, co tam nyní řešíme? Do podsklepených domů se nám několikrát za rok tlačí voda z kanálu," optala se jedna z obyvatelek ulice.

„Rekonstrukcí by se to mělo vyeliminovat. Stará kanalizace se zruší a nová bude mít větší kapacitu," odpověděla Miroslava Foltasová z odboru investic a regionálního rozvoje, jež má rekonstrukci ulice na starosti. Občany také zajímalo, kdy bude stavba realizována. „To je těžké. Plánované je to na příští rok, snad už na jaře," konstatovala referentka.

Někteří také projevili obavy z houkání hasičských vozidel. „Jak budou hasiči vyjíždět v noci? Budou používat sirény?" otázal se další z obyvatel ulice.

„V noci se používá zvukové znamení minimálně. Nechceme obtěžovat občany," ubezpečil je Tomáš Klos, ředitel územního odboru Nový Jičín, a Miroslava Foltasová k tomu dodala: „Minule jsme se dohodli, že zvukové znamení nebude na tomto úseku používáno vůbec. Na konci k tomu budou sloužit světelné signály, které zastaví dopravu na Ostravské ulici."

Dnes ještě podobné zabezpečení hasičům chybí, proto občas při výjezdech k zásahům houkačky používají. K této otázce se na závěr diskuze vyjádřil také Jan Němeček, velitel Hasičské stanice Bílovec. „Když vyjíždíme ze stávající zbrojnice, houkáme už v garáži, protože vyjíždíme na chodník," dodal.

Autor: Simona Mikšová

6.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení