VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průzkum ukáže spokojenost

Kopřivnice – Aby kopřivnická radnice získala podklad pro plánování svého dalšího rozvoje, proběhne v Kopřivnici během měsíce září průzkum spokojenosti občanů s životem ve městě.

7.9.2010
SDÍLEJ:

Radnice v Kopřivnici. Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Jeho cílem bude zjištění názorů, postojů, preferencí a potřeb. Průzkum, který je hrazen z dotace Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost v rámci projektu Dílna kvality Kopřivnice, bude probíhat nejen v samotné Kopřivnici, ale také v ústních částech města, tedy v Lubině, Mniší a Vlčovicích. „Školení tazatelé, převážně z řad studentů kopřivnické střední školy budou oslovovat občany starší osmnácti let a budou jim klást otázky, týkající se například bezpečnosti ve městě, možností zapojování se do plánovaných procesů a veřejného života, informovanosti o kopřivnickém dění, kulturního a sportovního vyžití, dopravy, třídění odpadu a podobně,“ nastínila průběh ankety kopřivnická tisková mluvčí Lucie Petříčková. Podle ní budou mimo mít občané možnost také navrhnout, do jakých oblastí by investovali peníze z městského rozpočtu, kdyby byli v pozici zastupitelé. Kopřivnická radnice má v plánu oslovit více než osm set respondentů.

Velká část dotazů zářijového průzkumu je shodná s otázkami obdobných průzkumů, které v Kopřivnici proběhly v letech 2005 a 2008. „To má městu umožnit srovnání a sledování vývoje názorů obyvatel,“ informovala Petříčková s tím, že ale samozřejmě nechybí ani otázky reagující na aktuální situaci. „Ještě letos bychom rádi zahájili proces, jehož výsledkem bude nová tvář centra města, vytvořená na základě požadavků a přání veřejnosti. Chceme, aby nám lidé sami řekli, kterou část centrální zóny máme upravit jako první a co by v ní nemělo chybět. Proto je několik otázek letošního sociologického průzkumu věnováno také této problematice,“ uvedl starosta města Josef Jalůvka.

Součástí průzkumu je rovněž vyhodnocení Společného evropského indikátoru ECI 1 (Spokojenost obyvatel s místním společenstvím), který pomáhá hodnotit a srovnávat rozvoj měst a kvalitu života jejich obyvatel v České republice i zahraničí. S výsledky šetření budou občané seznámeni během října prostřednictvím internetových stránek města, Kopřivnických novin a Kabelové televize Kopřivnice.

Autor: Jana Hromočuková

7.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení