VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řada lidí neplatí za odpady, Nový Jičín přichází o miliony

Do konce června mají obyvatelé Nového Jičína povinnost zaplatiti poplatek za komunální odpad. Zdaleka ne všichni ji dodržují a radnice eviduje dluhy za miliony korun.

19.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník / Miroslav Fuchs

Dobrá zpráva na začátek. Poplatek za tuto službu zůstává již pátým rokem stejný, a tak i letos občané Nového Jičína a jeho místních částí zaplatí 552 korun. Zaplatit se však musí celý najednou a ne ve dvou splátkách jak tomu bylo v dřívějších letech.

„Letos jsme na webových stránkách města Nový Jičín spustili i novou aplikaci pro zjištění variabilního symbolu k platbě místního poplatku za komunální odpad a místního poplatku za psy. Aplikace je k nalezení na úvodní stránce v pravém sloupci pod odkazem místní poplatky," uvedla Ivana Langerová z finančního odboru novojičínské radnice.

Úhrada poplatku je možná v hotovosti nebo platební kartou na pokladně městského úřadu nebo bankovním převodem na účet města číslo: 19-326801/0100. Při platbě je ale nutné uvést právě správný variabilní symbol, aby mohla být transakce řádně identifikována.

Mluvčí novojičínské radnice Marie Machková připomíná, že povinnost zaplatiti má každá fyzická osoba, která má v Novém Jičíně trvalý pobyt, včetně cizinců s povoleným trvalým nebo přechodným pobytem delším než 90 dnů. „Dále rovněž fyzické osoby, jež vlastní byt nebo rodinný dům, kde není hlášena k trvalému pobytu žádná osoba," dodává.

Výše poplatku mimo jiné vychází z nákladů obce na sběr a svoz netříděného komunálního odpadu v předešlém roce. „Nový Jičín v roce 2016 vynaložil na odpadové hospodářství více než 18 milionů korun. Na jednoho občana tak vychází částka 760 korun. Rozdíl pokrývá město ze svého rozpočtu," upřesnila vedoucí odboru životního prostředí Eva Bártková. Ne všichni ale za odpady platí, což se logicky promítá i do rozpočtu Nového Jičína. Kdyby se městská kasa naplnila celkovou částkou, co lidé dluží za poplatek za odpad, byla by rázem o miliony korun plnější.

„Novojičínský městský úřad eviduje 24104 poplatníků a 4382 dlužníků. Nedoplatky dosahují téměř sedmi milionů korun. Dlužné částky včetně penále, které částku navyšuje o padesát procent, vymáhá úsek pohledávek, mnohdy jsou případy řešeny exekučně," potvrdila mluvčí radnice.

Autor: Adam Knesl

19.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení