VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice také letos přispěje na tradiční osvětové akce a kampaně

Nový dotační program vyhlásilo v rámci Projektu Zdravé město a místní Agenda 21 město Kopřivnice. Žádosti o finanční podporu lze podávat od začátku dubna.

9.3.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Hlavním cílem programu je motivovat organizace i jednotlivce k realizaci projektů přispívajících k rozvoji města a ku prospěchu místních obyvatel. V letošním roce vyčlenila radnice na aktivity v rámci oblasti udržitelného rozvoje stejnou částku jako loni, tedy třicet tisíc korun.

Podporu lze získat na projekty související s plněním Zdravotního plánu města, na aktivity v oblasti environmentální výchovy i mezinárodní osvětové kampaně. „V zásadě se jedná o všechny aktivity vycházející z principů Zdravého města Kopřivnice," vysvětlila koordinátorka Zdravého města a místní Agendy 21 Barbora Mužíková.

PODPORA OSVĚTOVÝCH AKCÍ A KAMPANÍ

„Budou podpořeny nekomerční projekty přispívající ke vzniku či rozvoji veřejně prospěšných aktivit, aktivity z oblasti environmentální výchovy a osvěty, akce pořádané v rámci mezinárodních kampaní jako Den Země, Den bez tabáku, Evropský týden mobility nebo aktivity podporující globální odpovědnost, tedy například propagace Fair Trade a mnoho dalšího," nastínila možnosti využití dotace Barbora Mužíková.

Zájemci, kteří se chtějí o finanční příspěvek ucházet, mohou podávat své žádosti od počátku příštího měsíce až do 30. října nebo do vyčerpání alokované částky. „Je třeba upozornit, že na jeden projekt lze žádat pouze z jednoho dotačního programu města Kopřivnice," upozornila koordinátorka projektu a doplnila: „V rámci projektu Zdravého města přispějeme částkou v maximální výši deseti tisíc korun na besedy, přednášky, soutěže, výstavy a podobné aktivity."

V loňském roce podpořila radnice díky dotačnímu titulu Zdravého města hned několik zajímavých projektů. Jednalo se například o program Zdravíčko připravený Základní školou Floriána Bayera, jenž upozornil na principy etického obchodu Fair Trade nebo o projekt s názvem Baf a Haf S pejsky bez obav spolku SmilingDog, díky kterému se mohly děti kopřivnických mateřinek setkat s canisterapeutickými psy a osvojit si základní pravidla styku se čtyřnohými kamarády.

Zájemci o bližší informace k vyhlášenému dotačnímu titulu se mohou obracet na Barboru Mužíkovou, a to buď elektronickou formou na e-mail barbora.muzikova@koprivnice.cz nebo telefonicky na číslo 556 879 671.

„Bližší informace o dotačním programu mohou zájemci získat i na webových stránkách města Kopřivnice nebo Zdravého města," doplnila závěrem mluvčí kopřivnické radnice Jana Hromočuková.

Autor: Ivana Reková

9.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Po třech a půl sezonách skončil na lavičce Jakubčovic trenér Alois Tomeček, který s týmem takto slavil, v červnu loňského roku, triumf v krajské části poháru FAČR.

Novojičínské zástupce z I. A třídy čeká jarní start

Snímek z čapího hnízda.

Handicapovaný čapí pár už má první vajíčko

Nejhezčí kalendář roku: Vyhraje příborský nebo novojičínský?

Freudovo rodiště se v letošním roce může pochlubit překrásným stolním kalendářem, v kterém jsou publikované historické snímky z nejrůznějších koutů města.

AKTUALIZOVÁNO

Věra Špinarová zkolabovala na jevišti v Čáslavi. Její stav je vážný

Během koncertu v čáslavském divadle zkolabovala zpěvačka Věra Špinarová. Její manažer Michal Kindl uvedl, že je v bezvědomí a její stav je velmi vážný.

VIDEO: Pohádková zima v našem regionu. Podívejte se sami!

Moravskoslezský kraj láká turisty novým zimním videoklipem.

Populární „Valaška" je opět součástí MČR v rally

JANČA - 36. Valašská rally, která se uskuteční ve dnech 24. - 26. března 2017 je úvodním podnikem TrueCam Mistrovství České republiky v rally pro rok 2017. Přestože centrum soutěže je ve Valašském Meziříčí, mnohem více času soutěžní posádky stráví v prostředí zkušebního areálu Tatry v Kopřivnici. Valašská rally se v loňském roce odjela v rámci Rallysprint Série a pořadatelský tým se v návaznosti na zdárný průběh rozhodl zažádat o návrat soutěže mezi dvoudenní závody, tedy do kalendáře Mistrovství České republiky v rally 2017.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies