VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce ulice Panské konečně začala

Kopřivnice - Nezbytná rekonstrukce ulice Panské v Kopřivnici, která byla kvůli nedostatku finančních prostředků už několikrát odložena, konečně začala. Již tento týden byly zahájeny první přípravné práce.

3.4.2010
SDÍLEJ:

Kácení stromů. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK/ Mikulenka Michal

Ulice Panská, která město Kopřivnici propojuje s přilehlým průmyslovým parkem, se konečně dočká rekonstrukce. Na komunikaci, kterou denně využívají stovky lidí, aby se dostaly do zaměstnání v podnicích místní průmyslové zóny, již tento týden začaly první přípravné práce. „V tomto týdnu se v okolí ulice Panské již začalo pracovat. Konkrétně zatím proběhlo kácení stromů,“ potvrdila začátek prací tisková mluvčí města Kopřivnice Lucie Petříčková.

Po velikonočních svátcích bude následovat výstavba chodníku, cyklostezky, veřejného osvětlení a dvou autobusových zálivů. Samotná komunikace se však žádných zásadních úprav nedočká. „Cesta jako taková se opravovat nebude, protože její stav není kritický. Krizová byla situace, která se týkala chodců a cyklistů, protože ti se vlastně neměli pořádně kudy dostávat do práce a ohrožovali tak nejen provoz, ale také sebe,“ nastínila důvody nezbytných úprav Petříčková. Čemu se však komunikace nevyhne, to je její rozšíření. „Z důvodu, aby při výstavbě chodníku nedošlo ke zúžení samotné komunikace, bude posunuto její oplocení, a to směrem do areálu průmyslové zóny,“ doplnila mluvčí.

Ulice rekonstrukci potřebovala

O tom, že situace na Panské začíná být neúnosná, město vědělo, a snažilo se proto najít prostředky na její rekonstrukci. „Nárůst dopravy do Průmyslového parku Kopřivnice po ulici Panské si již dlouhodobě žádal řešení, které by vedlo ke zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů pohybujících se v této lokalitě. V roce 2007 byl proto zpracován investiční záměr, který počítal s přestavbou v celé délce komunikace,“ uvedla Petříčková. Ten ale, s ohledem na vysoké finanční náklady, musel být zredukován. „Obsahuje tak vybudování chodníku, cyklostezky, veřejného osvětlení, autobusových zálivů a dešťové kanalizace podél ulic Dělnická a Panská, v úseku od železniční stanice Zastávka až po křižovatku u průmyslového parku. Součástí projektu je rovněž předláždění chodníku na ulici Dělnická, až po bývalý areál ČSAD,“ doplnila ještě.

V roce 2009 byla, po několikaletých jednáních s Tatrou, dosavadním vlastníkem, konečně uzavřena smlouva o převodu Panské do vlastnictví města. To ostatně bylo i podmínkou, nezbytnou pro získání patnáctimilionové dotace na projekt z rozpočtu Moravskoslezského kraje. „Město poté oslovilo, s žádostí o spolufinancování rekonstrukce, rovněž podnikatele, kteří v průmyslové zóně působí. Tři z devíti oslovených firem nakonec radnici přislíbily dohromady více než milion korun,“ informovala Petříčková a dodala: „Zbytek nákladů musí uhradit město, a jen pro představu, celkové náklady na rekonstrukci, včetně výkupu pozemků, přesáhnou dvaadvacet milionů korun.“

Rekonstrukci, která by, podle všech předpokladů, neměla být důvodem pro celkové uzavření ulice Panské, bude provádět firma Nosta s.r.o. „Tato firma zvítězila ve zjednodušeném podlimitním řízení, do něhož se přihlásilo čtrnáct firem,“ doplnila Petříčková. Vzápětí potvrdila, že nějaká celková uzavírka zmíněné komunikace zatím opravdu v plánu není. „Panská uzavřena zřejmě nebude. Samozřejmě, že se nevyhneme nějakým omezením provozu, ale alespoň s částečnou průjezdností se počítá,“ uzavřela Petříčková.

Autor: Jana Hromočuková

3.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení