VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kopřivničtí zastupitelé chtějí do lepšího

Kopřivnice - Na svém posledním zasedání projednávali zastupitelé města Kopřivnice také to, jak v budoucnosti jednat v příjemnějším prostředí. Uspořádání nynějšího sálu je proti srsti nejen zastupitelům, ale také občanům.

24.11.2008
SDÍLEJ:

Budova městského úřadu v KopřivniciFoto: archiv

Přestěhování Městského úřadu Kopřivnice do nynější budovy znamenalo a stále znamená několik úprav i finančních investic. Potřebné změny jsou však natolik rozsáhlé, že je město není schopno jak z realizačního, tak finančního hlediska provést okamžitě.

Také zasedací sál zastupitelstva, ke kterému se ozývají připomínky i z řad občanů, si musí počkat, až na něj přijde řada. „Víme, že pro občany města toto není ideální situace coby z pohledu diváka. Uvažovali jsme využít k účelům zasedání bývalý kinosál. Protože je však tato záležitost časově dlouhodobější a bude stát velké finanční prostředky, uspořádali jsme provizorně zasedání v tomto konferenčním sále,“ vysvětlil na zasedání zastupitelstva tajemník města Kopřivnice Josef Jiřík.

Úpravami by však podle Jiříka měla v budoucnosti projít celá budova městského úřadu. „Uvažujeme o studii řešení celého městského úřadu v kontextu se zpracováním energetické studie této budovy, včetně řešení využití kinosálu, vizáže, zateplení a dalších úprav ve vestibulu budovy,“ uvedl na zasedání tajemník města Kopřivnice Josef Jiřík s tím, že řešení je během na dlouhou trať. „Předpokládáme, že to nejmíň bude na dva roky, ne-li déle,“ dodal tajemník Jiřík.

S nynějším stavem zasedacího sálu není spokojen ani starosta Kopřivnice Josef Jalůvka. „Máme určenou skupina z odborných pracovníků i vedení města, která se touto otázkou zabývá. Předpokládám, že někdy na přelomu roku by mohlo být hotové zadání pro okolí i vnitřek této budovy,“ nastínil Jalůvka. „Samozřejmě chceme využít co největší množství dotačních titulů a grantů,“ dodal.

Prostor pro zasedání kopřivnického zastupitelstva projde v blízké době úpravami estetickými a vizuálními. „Ubrusy i zdi jsou bílé a podlaha je šedá, to nepůsobí dobře,“ připustil Jiřík. Zároveň doplnil, že v místnosti dojde také k odhlučnění a barevnému odlišení jednotlivých prvků. Podle slov tajemníka by měly být uvolněny jisté finance z rozpočtu na příští rok. Dobrou zprávou především pro zastupitele může být i fakt, že součástí úprav zasedacího sálu má být také elektronické hlasovací zařízení, na které už proběhlo výběrové řízení. Pravděpodobně v únoru by mělo být zařízení instalováno.

Autor: Markéta Kovalová

24.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení