VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidiči, pozor! Rekonstrukce změní směr přednosti

Kopřivnice - Na změnu dosavadního směru dopravy se musí připravit řidiči v Kopřivnici. Rozsáhlá rekonstrukce ulice Štefánikovy způsobila, že se na křižovatce u Katolického domu bude jezdit jinak než doposud.

18.6.2012
SDÍLEJ:

Rekonstrukce ulice Štefánikovy v Kopřivnici.Foto: Deník/Jana Hromočuková

Jen málokterá rekonstrukce, přestavba či stavební akce přinesla do města tolik rozruchu a změn jako rekonstrukce hlavního tahu Kopřivnicí. Nejdříve se obyvatelé museli smířit s pokácením desítek letitých stromů, poté s uzavírkou centra a četnými objížďkami. Nyní je čeká změna přednosti v jízdě.

Zcela jinak a nově se bude od tohoto týdne jezdit na křižovatce, která se nachází v blízkosti kopřivnického Katolického domu. „Hlavní silnice povede nově z ulice Štramberské na ulici Husovu, a to ve směru k potravinám U Laciny a ulici Záhumenní," nastínila změny tisková mluvčí kopřivnického městského úřadu Lucie Petříčková a pokračovala: „Důvodem změn je snaha zvýšit všem řidičům bezpečnost na této křižovatce a zároveň usnadnit průjezd autobusů."

Znatelné problémy se na zmíněné křižovatce objevovaly vždy, ale její rekonstrukce je učinila markantnějšími. „Jelikož uzavřením rekonstruovaného úseku došlo ke změně tvaru křižovatky, mnoho řidičů, kteří míří po ulici Husově od potravin u Laciny směrem ke kolejím, se domnívá, že jedou po hlavní silnici. Ve skutečnosti tomu tak ale není," osvětlil nejzásadnější problém úseku Martin Lapčík z odboru rozvoje města a pokračoval: „Tím, že si tito šoféři vynucují přednost, samozřejmě dochází k nebezpečným situacím."

Už tak problematickou situaci navíc podle Martina Lapčíka komplikuje hustá autobusová doprava. „Přestěhováním autobusových stanovišť došlo ke značnému nárůstu průjezdu autobusů z ulice Husovy směrem na Masarykovo náměstí, což s sebou přináší další nemalé problémy," doplnil důvody pro změnu přednosti Lapčík.

S „řešením" křižovatky mají nejvíc problémů lidé, kteří Kopřivnici neznají. Ti místní jsou na její tvar a dosavadní směr přednosti jízdy zvyklí. „Žiju tady desítky let a to místo znám, takže vím, kudy jet. Ale je pravda, že ti, kteří tady teď přijedou poprvé, mohou být zmatení," pronesl na adresu křižovatky pan Zbyněk Kryške. S jeho názorem se ztotožnila také paní Lenka: „Jezdím tudy často, takže mi to nepřijde. Ale je fakt, že opravami se všechno zkomplikovalo a člověk se může snadno zmýlit. Je dobře, že tomu chce město předejít."

Dopravní značky, jež upraví změnu přednosti jízdy, by se na kopřivnické křižovatce měly objevit během tohoto týdne. „Ke zprůjezdnění ulice Štefánikova, přestěhování autobusových zastávek na svá původní místa a opětovné změně přednosti dopravy tak, jak tomu bylo doposud, by podle plánu stavebních prací mělo dojít koncem srpna letošního roku," dodala na závěr tisková mluvčí města Lucie Petříčková.

Autor: Jana Hromočuková

18.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení