VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidiči ve Fulneku přijdou o další odpočívadlo

Fulnek - Dvě odpočívadla na Jelení ulici ve Fulneku jsou jedny z posledních na území města, kde mohou motoristé odstavit svá vozidla. Odpočívadla však slouží také jako černá skládka.

12.6.2009
SDÍLEJ:

Odpočívadlo na Jelení ulici ve Fulneku bude pro motoristy nepřístupné. Technické služby zde zřídí přechodné úložiště.Foto: Deník/Věra Růčková

Pneumatiky, plasty, lahve a jiné odpadky byly často k vidění v prostorách odpočívadel na Jelení ulici ve Fulneku. Město tyto pozůstatky po nezodpovědných občanech nejprve trpělivě uklízelo. Po několika kontejnerech, které se podařilo naplnit až po okraj, se však rozhodlo k razantnímu kroku a spojilo příjemné s užitečným. Největší ze dvou odpočívadel, nacházející se v majetku města, totiž poskytne technickým službám. Ty by si měly prostory oplotit či je opatřit z obou stran závorou, která znemožní průjezd jiným osobám.

Na odpočívadlech mohli projíždějící řidiči zahlédnout hlavně kamiony. Černou skládku mají však na svědomí také obyvatelé Fulneku, kteří sem zřejmě pod heslem Příroda to snese, nanosili věci, pro něž už nebylo užitku. „Neustále se nám tam objevoval odpad, a to v čím dál větší míře. Nehledě na to, že tam bylo také víc a víc pneumatik. Šlo nám taky o to, najít pro technické služby místo, kam by mohly přechodně odložit materiál, ořezané větve a tak dále,“ informovala Martina Dočkálková, referentka Odboru územního plánování a životního prostředí Městkého úřadu ve Fulneku. „Co dva měsíce jsme odsud odváželi skoro vlečku odpadu,“ doplnila Dočkálková. Někteří vtipálkové dokonce shazovali odpad z kopce dolů, kde se nacházejí chatky s opečovávanými zahrádkami.

Ředitelství silnic a dálnic zatím další uzavírky odpočívadel na Fulnecku ani na Novojičínsku neplánuje. „Odpočívky jsou uzavírány na základě požadavku měst a obcí z důvodu černých skládek, které obce nehodlají z odpočívadel odstraňovat na své náklady,“ rozvedl Roman Kluzák, specialista komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

V současnosti je na hranici odpočívadla vykopán příkop. Ten slouží nejen jako jistá bariéra pro řidiče, ale zároveň plní svou odvodňovací funkci. „Příkop je tam i kvůli odvodnění cesty, aby po ní netekla voda. Projednávali jsme to s krajem i s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) Ostrava, kdy kraj vydal rozhodnutí, ŘSD dostalo úkol udělat příkopu, což splnili a my si už musíme udělat nájezd s propustkem a zabezpečení pro technické služby,“ vysvětila Dočkálková.

Bohužel pro motoristy se nejedná o první uzavírku odpočívadla a nejspíš nebude ani poslední. Naposledy uzavřený prostor pro odstavení vozidel se nachází na území Fulneku ve směru na Odry. „Tam se tenkrát odvezlo odpadu na tři nebo čtyři kontejnery,“ uzavřela Dočkálková. Nyní je odpočívadlo oploceno svodidly a kupodivu, bez odpadků.

Autor: Věra Růčková

12.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení