Šachového turnaje se zúčastnili i tři velmistři

Bílovec - V Bílovci se o víkendu odehrál už čtvrtý ročník rapid turnaje s názvem Novoroční cena města Bílovec. Akce se zúčastnili nejen místní bílovečtí šachisté, ale i hosté ze Slovenska a Ukrajiny.

11.1.2011

Velmistr Radek Kalod (vlevo) získal v bíloveckém turnaji třetí místo.Foto: Jiří Velký

Novoroční cena města Bílovec opět přitáhla desítky hráčů. Letos se jich ve velkém sále domu kultury sešlo přesně 76. I když se tímto neprolomil dosavadní účastnický rekord z roku 2009, kdy mezi sebou soutěžilo 86 účastníků, patřil tento ročník kvalitou obsazení k nejsilnějším v jeho historii.

Turnaje se zúčastnilo patnáct titulovaných hračů. „Z toho tři velmistři, k tomu ještě tři hráči ze Slovenska a jeden hráč pod hlavičkou ukrajinské federace,“ uvedl Ladislav Palovský, předseda české komise rozhodčích, který soudcoval také v Bílovci. Akci pomáhal, kromě samotného města, zajistit také prvoligový šachový klub Slavoj Poruba.

Hrálo se celý den, atmosféra byla naplněna soustředěním. Vítěz však mohl být jen jeden. Stal se jím Vojtěch Plát z TŽ Třinec. Druhé místo obsadil Jan Sosna ze ŠK Zlín a třetí Radek Kalod z Nového Boru, který získal titul velmistr v roce 2005. „Mezinárodní mistr Vojtěch Plát potvrdil dobrou formu již ziskem prvního místa v základní části republikového mistrovství v bleskovém šachu, které se konalo v polovině prosince v Praze. V Bílovci si tak perfektním výkonem bez porážky došel až pro metu nejvyšší,“ vysvětlil Palovský. Čtvrté místo čekalo v sobotu na Jozefa Michenka. Hráč z Ukrajiny, velmistr Vladimir Sergeev, pětici uzavřel. Český velmistr Petr Velička se umístil na osmém místě. Prvních pět výherců si z turnaje odneslo peněžitou odměnu. Kromě těchto míst se vyhodnocovaly také další kategorie. Například nejlepším hráčem z Bílovce se na turnaji stal Radovan Fiala, nejlepším seniorem pak Vladimír Karlík, hrající za Slavia Kroměříž. Nejstarším šachistou byl Miroslav Hýl z Petřvaldu a naopak nejmladší účastnicí zase třináctiletá Nikola Konkoľová ze Slovenska.

Autor: Věra Růčková

11.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Druholigové hokejisty Nového Jičína (v bílém) a Kopřivnice čeká odveta v úterý 22. srpna.

Start přípravy: Hokejisté Kopřivnice otočili duel v Novém Jičíně

Fotbalisté Petřvaldu na Moravě (v bílém) zahájili nový ročník dělbou bodů.

I. B třída, sk. B: Petřvald na Moravě na úvod remizoval

Souhrn I. B třídy, sk. D: První kolo ve znamení gólových hodů

Novojičínsko - Roli favorita potvrdil hned na úvod Fulnek, který roznesl Vlčovice 7:0. Kopřivnice pak doma podlehla v divokém zápase nováčkovi z Hukvald 2:5.

Bílovečtí mají první bod a nyní cestují na hřiště nováčka

V premiérovém domácím utkání v nové sezoně krajského přeboru nakonec remizovali s Českým Těšínem 1:1. Fotbalisté Bílovce si tak připsali první bod a nyní je čeká sobotní utkání na půdě nováčka ze Staré Bělé.

Frenštát nadělil Slavii kanára

Beskyd doma vyprášil Orlovou 6:0 a potvrdil tak zdařilý vstup do sezony, na který by rád navázali i v sobotu, kdy cestuje do Českého Těšína.