VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sdružení chce řešit nedostatek hřišť pro děti

Tichá - Vzniklo teprve nedávno a už rozjelo několik projektů. O čem je řeč? O novém občanském sdružení Tichánek, které vzniklo, jak už název napovídá, v obci Tichá. Jeho hlavním cílem je zajistit pro děti bezpečné hřiště, kde by mohly trávit volný čas. Tím ale jejich činnost zdaleka nekončí. Více informací o sdružení a jeho cílech sdělila za občanské sdružení Michaela Štefková.

20.2.2012
SDÍLEJ:

MICHAELA ŠTEFKOVÁ. Foto: Archiv/Michaely Štefkové

Jak se to vlastně stalo, že jste založili občanské sdružení? Chybělo vám něco v obci?

Tichá je malá obec, kterou obývá něco okolo 1700 obyvatel. Občanské sdružení Tichánek vzniklo díky spojení rodičů především malých dětí, kteří mají zájem o oživení veřejného života v Tiché. V obci chybí především kvalitní dětské hřiště. I když je zde základní a mateřská škola, takové to stěžejní zázemí s herními prvky zde doposud zcela postrádáme. Založením našeho občanského sdružení se nám otevřely větší možnosti, jak získávat finanční prostředky, zejména můžeme žádat o dotace a granty, jimiž by mohly být financovány různé projekty. Důležitým prvkem je i spolupráce s obecním úřadem, který nám pro náš hlavní cíl, vybudování dětského hřiště, nabídl pozemek v centru naší obce, kde by k realizaci projektu mohlo dojít.

Můžete přiblížit projekty, které byste chtěli realizovat?

Jak jsem již uvedla, hlavním cílem je vybudování multifunkčního hřiště v centru naší obce, včetně místa s různými herními prvky pro děti všech věkových kategorií. Výstavba je rozdělena na tři etapy. První etapa zahrnuje vybudování dětského hřiště s herními prvky, druhá etapa by měla zajistit relax zónu se širším mobiliářem pro všechny věkové kategorie včetně seniorů a třetí etapa pak počítá s víceúčelovým sportovním hřištěm, jež by bylo využíváno i při školní výuce.

Další projekt, a to klub pro rodiče s předškolními dětmi Ticháček, již probíhá. Klub zahájil svou činnost 3. ledna letošního roku a jeho náplní je cvičení a hraní si s dětmi. Velkým povzbuzením je pro nás pravidelná, poměrně hojná účast maminek s dětmi a jejich spokojenost se společně stráveným časem.

Neposledním bodem je pak zlepšení bezpečnosti v dopravě, především pro pěší a cyklisty. Chceme se zasadit o umístění dopravních značek, které upozorňují na obytné zóny, a omezení rychlosti v oblastech, kde je největší koncentrace rodinných domů, a tedy velký pohyb chodců a cyklistů. Rovněž bychom rádi docílili většího zvýraznění přechodů pro chodce a případně i vybudování cyklostezky, která v obci taktéž chybí.

Další projekty budou následovat, ale ty jsou zatím ve fázi příprav.

Na které z těchto projektů se vám podařilo získat dotaci, popřípadě, kde všude jste žádali?

V současné době máme podáno několik žádostí o dotace a čekáme na vyjádření vyhlašovatelů. Již jsme žádali Nadaci VIA a rovněž jsme žádali podporu v programu Nadace ČEZ.

Až se vám podaří realizovat všechny projekty, zanikne sdružení, nebo budete pokračovat dál?

Rozhodně se budeme zasazovat o to, aby tady s námi naše občanské sdružení žilo nadále, a co nejdéle. Je stále mnoho věcí, které je potřeba podporovat a realizovat, je dost problémů, které je potřeba řešit. Věříme, že se nám postupně bude dařit realizovat většinu z vytyčených cílů. Již nyní je nutno si vážit dobrovolného uskupení prozatím 28 členů sdružení, jež se aktivně podílejí a zapojují do našich aktivit.

Autor: Věra Růčková

20.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petřvald na Moravě nyní čeká druhé domácí utkání v řadě, když v sobotu od 17.00 vyzve Ostravu-Jih.

I. B třída, sk. B: Až příliš krutá porážka pro Petřvald

Fotbalisté Jeseníku zažívají podařený vstup do sezony, když uspěli i ve druhém zápase, ve kterém zvítězili v Odrách 3:2.

Souhrn I. B třídy, sk. D: Mořkov si vyšlápl na Starý Jičín

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Frenštát jede. Vykradl Český Těšín a teď hostí nováčka

Fotbalisté Frenštátu otočili duel v Českém Těšíně a i díky dvěma trefám kanonýra Klimpara slavili vítězství 3:1.  

Bílovec neuspěl na hřišti Staré Bělé

Tým Tomáše Černína prohrál na hřišti Staré Bělé 1:4 a o první výhru v novém ročníku krajského přeboru se může pokusit v neděli, kdy doma vyzve Pustou Polom.  

Vznikla petice kvůli silnici

Přejít z jedné části Kunína do druhé je velký problém. Důvodem jsou projíždějící auta. Obyvatelé obce proto podepisují petici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení