VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sídliště Loučka mění tvář

Nový Jičín - Na novojičínském sídlišti Loučka se bude zase o něco lépe žít. Ve čtvrtek byla slavnostně otevřena zrevitalizovaná ulice Za Korunou a zahájena 5. etapa regenerace této problematické části města.

13.8.2010
SDÍLEJ:

Slavnostního přestřižení pásky revitalizované části novojičínského sídliště Loučka se chopil starosta města Ivan Týle společně s jednatelkou firmy Demstav Group Renatou Krejčí.Foto: DENÍK / Jana Hromočuková

Na sídlišti Loučka v Novém Jičíně, která je v souvislosti s výstavbou a infrastrukturou považována za jednu z nejproblematičtějších částí města, je od včerejška život zase o něco jednodušší. Během týdne totiž byly dokončeny práce na revitalizaci ulice Za Korunou a otevřena poslední, v pořadí pátá etapa revitalizace tohoto sídliště.

Obyvatelé již zmíněné ulice se tak dočkali nových veřejných prostranství i většího počtu parkovacích míst.

„Během revitalizace ulice Za Korunou jsme provedli renovaci veškerých chodníků, veřejných prostor stávajícího parkoviště a prostor, určených pro kontejnerové stání,“ informoval Rostislav Hrček, vedoucí výroby hranické firmy Demstav Group, která revitalizaci novojičínského sídliště prováděla.

Přestože domy renovovány nebyly, opravy se zčásti dotkly i jich. „Domů se práce dotkly, ale jen částečně, a to proto, že jsme v rámci prací zrekonstruovali i nájezdy pro kočárky a spodní schodiště, která byla navázána na starou dlažbu a komunikaci, a potřebovala opravit,“ vysvětlil Hrček.

Termín dokončení prací na ulici Za Korunou byl i přes počáteční nepřízeň počasí dodržen. „I když nám ze začátku počasí nepřálo a způsobilo komplikace, práce nakonec trvaly přesně čtyřicet dní,“ potvrdil Hrček a pokračoval: „Jejich hladkému průběhu pak napomohla hlavně součinnost s městem a osadním výborem. I díky bezproblémové spolupráci s nimi se nám vše podařilo v termínu stihnout.“

Úzkou spolupráci města, osadního výboru, ale i obyvatel samotné Loučky vzápětí potvrdil také starosta Nového Jičína Ivan Týle. „Zajímavé na této akci bylo to, že zde proběhla poměrně masivní komunikace s občany,“ informoval Týle a pokračoval: „Průběh obnovy byl totiž navržen ve dvou možnostech.“

Zatímco ta první podle starosty hovořila o delším procesu, při kterém by práce byly dokončeny až v průběhu září, ta druhá byla o poznání kratší. „Firma totiž občanům nabídla, že projekt zkrátí a veškeré práce budou hotovy do konce srpna,“ doplnil Týle.

Poměrně krátká doba, během které byla revitalizace realizována, ale s sebou přinesla i komplikace. Aby firma vše stihla tak, jak slíbila, potřebovala zejména k době trvání prací souhlas města a občanů Loučky. „Protože práce mnohdy trvaly do večerních hodin a kvůli zdržení bylo nutné je provádět i o sobotách, bylo nutné domluvit se s občany sídliště na dalším postupu,“ uvedl starosta.

Vše se podle něj nakonec podařilo. „Po vzájemné domluvě si myslím, že tuto akci přijali za svou, a hladkému průběhu tak nic nebránilo,“ dodal Týle.

S téměř dvojnásobkem parkovacích míst, novými chodníky a celkově útulnějším vzhledem okolí svých domů jsou jejich obyvatelé spokojeni. „Líbí se mi, jak to město opravilo, a za co jsem opravdu rád, to je větší počet parkovacích míst. Ten mě opravdu potěšil, protože zaparkovat tady večer, to byl někdy opravdu nadlidský úkol,“ poznamenal jeden z obyvatel Loučky.

Spokojenost s výsledkem vyjádřil také místopředseda osadního výboru Antonín Vrba. „Díky tomu, že jsme čerpali poznatky obyvatel těchto bytových domů, a ty se včas zapracovaly do projektové dokumentace, nedošlo k žádným dodatečným pracím nebo změnám v průběhu výstavby.

S výsledkem jsme jak my, tak zdejší obyvatelé podle všeho moc spokojení,“ řekl Vrba. Regenerace lokality za restaurací Korunou stála přes šest milionů korun. Zatímco čtyři miliony hradilo formou dotace ministerstvo pro místní rozvoj, zbytek financí zajistilo samotné město Nový Jičín.

Autor: Jana Hromočuková

13.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení