VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skládek ubývá, zmizela i fotopast

Složité to někdy mají městští strážníci. Těm v Bílovci někdo ukradl fotopast, která monitorovala neoprávněně založenou skládku.

15.5.2017
SDÍLEJ:

Fotopast. Ilustrační fotoFoto: Deník/David Taneček

Na podrobnosti okolo krádeže fotopasti se ptal velitele bílovecké městské policie Pavla Kudely na posledním zasedání zastupitelstva Bílovce zastupitel Zbyněk Bajnar. „Měli jsme fotopast umístěnou na místě, kde se neustále skládkovalo načerno a jednoho dne jsme ji tam prostě nenašli. Věc jsme řešili standardně oznámením Policii České republiky, ta to vyšetřovala a dospěla k závěru pachatel neznámý. Pojišťovna nám to neuhradila," shrnul Pavel Kudela.

K tomu dodal starosta Bílovce Pavel Mrva, že pojišťovna takovou věc hradí, jenže v době, kdy někdo fotopast ukradl, město mělo pojistné podmínky, v nichž úhrada věci v takovém případě nebyla zahrnutá. Město mezitím sepsalo novou pojistnou smlouvu. „V současné době již je taková věc hrazená," poznamenal starosta Bílovce.

Na dotaz zastupitele Zbyňka Bajnara poté velitel městské policie Kudela uvedl, že již instalovali novou fotopast.

Pavel Kudela k tomu sdělil, že centralizovaným shromažďováním odpadu, zvýšením počtu nádob a anonymním ukládáním odpadu nepovoleného skládkování výrazně ubylo. „Nerad bych tvrdil, že černé skládky nejsou, ale mohu říci, že jsou v minimálním rozsahu. Pokud je strážník zjistí, děláme kroky k odhalení původce skládky. Strážníci se v tom přehrabují a hledají něco, co by je přivedlo k zakladateli černé skládky. Ale jsou určitě skládky, které nedokážeme identifikovat, většinou to svépomocí necháme odklidit. Jako největší problém se nám jeví hromadné skládkování u popelnic. Ty se naplní a lidé tam pořád odkládají, a třeba i v noci. I v takovém případě děláme nápravu," dodal Pavel Kudela.

Bílovecký starosta jej ještě doplnil, že ze zprávy o odpadovém hospodářství za rok 2016 je patrné, že počet černých skládek klesá. „Loni byl mírný nárůst skládky v Údolí mladých, tam byl dotyčný pokutován. Systém sběrného dvora je funkční a lidé nemají potřebu zakládat černé skládky. V příkopech a v okolí to způsobují obyvatelé jiných obcí," konstatoval Pavel Mrva.

Autor: Ivan Pavelek

15.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Klimkovický tunel. Ilustrační foto.
14

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Senioři mohou trávit podzim v Příboře v muzejní škole

Oblíbená akce se v rodišti Sigmunda Freuda koná již posedmé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení