VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školka dostane zateplení i zahradu v přírodním stylu

Kopřivnickou mateřskou školu Pionýrská čekají výrazné změny. Zatímco ta první, zateplování, je již v plném proudu, další, obnášející stavební úpravy vnitřních i venkovních prostor školky, teprve na řadu přijdou.

28.6.2015
SDÍLEJ:

Hřiště. Ilustrační foto. Foto: Kateřina Chourová

V průběhu letních prázdnin bude zahájena komplexní rekonstrukce školní zahrady, která je jednou z posledních, jež ještě neprošla úpravami. Díky získané dotaci se prostor promění na zahradu v přírodním stylu, což znamená, že bude upraven tak, aby dětem umožnil přímý kontakt s přírodou a sloužil jim k celoročním aktivitám v oblasti environmentální výchovy.

„Přírodní zahrada bude děti seznamovat s pravidelnými změnami, které v průběhu roku v přírodě nastávají, naučí je správnému chování a způsobům ochrany krajiny. Jednotlivé herní prvky jsou voleny tak, aby vzbudily zájem o pozorování přírodních procesů. Děti se budou pod pedagogickým dohledem starat o rostliny i živočichy, dbát na pořádek, třídit odpad a podobně. Mnohotvárný terén a navržené prvky mají povzbudit také k větší pohyblivosti a obratnosti," uvedla Lenka Šimečková z oddělení strategického plánování.

Projekt zahrnuje odstranění nevhodných dřevin a nevyhovujícího vybavení, výsadbu nových stromů a keřů, založení nových travnatých ploch a instalaci tematických herních prvků.

Protože se při výstavbách přírodních zahrad klade velký důraz na zapojení komunity, chce kopřivnická radnice do projektu vtáhnout co nejvíce dětí, jejich rodičů i obyvatel z okolí zařízení.

„První dobrovolnickou akci v tomto duchu zorganizovala školka u příležitosti Dne Země. Ve spolupráci se Slumekem a rodiči dětí byl uklizen prostor před budovou školky, proveden ořez keřů a očištěny asfaltové cestičky pro jízdu na koloběžkách. V dalších měsících se budou moci rodiče zapojit rovněž do úprav ohniště a posezení nebo do výsadby zeleninových a bylinkových záhonků," prozradila tisková mluvčí města Lucie Petříčková.

Předpokládané náklady projektu přesahují 3,5 milionu korun, skutečná výše nákladů i dotace však bude teprve upřesněna po ukončení výběrového řízení na dodavatele. To odstartuje tento týden. „Očekáváme, že o vítězi rozhodne rada města v polovině července. Samotná realizace projektu bude zahájena po podpisu smlouvy s vybraným dodavatelem počátkem srpna a dokončena by měla být v říjnu," doplnila Lenka Šimečková.

Autor: Jana Hromočuková

28.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení