VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školka v Hájově: nastal nečekaný obrat

Příbor - Emoce rodičů dětí ze soukromé mateřské školy v Příboře-Hájově, a možná i tlak veřejnosti, udělaly své. Společnost, která v neobvykle provedeném výběrovém řízení budovu získala, od jejího odkupu odstoupila.

6.1.2012
SDÍLEJ:

Rodiče dětí v soukromé školce v Hájově se postavili proti prodeji objektu tohoto zařízení společnosti Aquazorbing a sepsali petici.Foto: Ivan Pavelek

Na počátku všeho byl projevený zájem Václava Podstavka, který v Hájově, místní části Příbora, v září 2007 otevřel soukromou mateřskou školu, o odkup nemovitostí souvisejících se školkou. Město zveřejnilo záměr a dokonce schválilo převod této školky Podstavkovi, jako provozovateli. Ten ale po několika měsících couvl. „Poprvé jsem o tu nemovitost žádal jako jednatel, tedy jako právnická osoba, a neuvědomil jsem si, jak je to pro mě daňově nevýhodné. Tak jsem podal novou žádost, jako fyzická osoba,“ vysvětlil Podstavek.

Město opětovně zveřejnilo záměr prodeje s tím, že o budoucím vlastníkovi rozhodne výběrové řízení. To se uskutečnilo, na běžné poměry ale zcela nezvykle, přímo při jednání zastupitelstva Příbora ve čtvrtek 15. prosince. Vybraní tři členové komise v sále rozbalili dvě obálky, přičemž starosta Příbora Milan Strakoš v průběhu vyhodnocování několikrát došel až k jejich stolu a posléze dokonce zastupitelům roznesl letáčky, které členové komise vyndali z jedné z obálek. Letáčky byly propagačním materiálem vize fungování školky jednoho ze zájemců, společnosti Aquazorbing, jejímž jednatelem je bývalý zastupitel Rudolf Korčák. „Za dvacet let jsem nezažil, že by se obálky otevíraly přímo na zasedání zastupitelstva,“ podivoval se zastupitel Jiří Polášek, jenž také poukazoval na skutečnost, že starosta rozdáváním letáčků přímo ovlivňoval volbu zastupitelů. Většina jich nakonec hlasovala pro společnost Aquazorbing, která měla nabídku asi o 550 tisíc korun vyšší než konkurent Václav Podstavek.

Rodiče z hájovské školky krátce nato sepsali petici, ve které žádali zrušení rozhodnutí zastupitelstva o prodeji školky společnosti Aquazorbing.

Obrat nastal 29. prosince. Ten den přišel na příborskou radnici dopis od Rudolfa Korčáka, ve kterém oznamuje, že odstupuje od svého záměru odkoupit nemovitosti v Hájově. Redakci se s Rudolfem Korčákem do uzávěrky nepodařilo spojit, ale obsah jeho dopisu cituje starosta Příbora Milan Strakoš na záznamu příborské městské televize, která jej zveřejnila na svých webových stránkách. „Vzhledem k tomu, že rodiče dětí navštěvujících Mateřskou školu Hájov nepřijali naši nabízenou koncepci na její další rozvoj a modernizaci, rozhodli jsme se od našeho záměru na nákup této nemovitosti odstoupit,“ přečetl znění dopisu Strakoš.

Ten pro Novojičínský deník uvedl, že majitelem nemovitostí tak i nadále zůstává město a společnost Václava Podstavka je bude mít i nadále v nájmu. Ten nové informace přijal s povděkem, ale nechtěl je příliš komentovat.

V případě, že se opět objeví zájemce o koupi, pravděpodobně začne celé kolečko nanovo. Město vyhlásí záměr prodeje a bude chtít objekt a jeho součásti opět prodat formou výběrového řízení. „Zítra se ještě chci sejít s rodiči dětí ve školce, abych s nimi prodiskutoval situaci, která nastala,“ dodal ve středu 4. ledna dopoledne příborský starosta Milan Strakoš.

Autor: Ivan Pavelek

6.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení