VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spolupráce může pomoci i skokům

Širokou spolupráci mezi Frenštátem pod Radhoštěm a Harrachovem by mohlo nastartovat setkání zástupců obou měst, které se uskutečnilo na frenštátské radnici.

3.7.2015
SDÍLEJ:

Starostka Harrachova Eva Zbrojová při podpisu do Pamětní knihy města Frenštát pod Radhoštěm.Foto: Jitka Holčáková

Setkání dvou měst, která pomyslně spojují hlavně skoky na lyžích, inicioval podnikatel Jiří Fiurášek, jenž se zabývá také mládežnickým skokem na lyžích.

Úvod byl v obřadní síni Městského úřadu Frenštát pod Radhoštěm, kde starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová přivítala zástupce Harrachova v čele se starostkou Evou Zbrojovou. Mezi přítomnými byli rovněž zástupci základních škol, Martin Majer, zástupce Základní školy Záhuní Frenštát pod Radhoštěm, a Helena Stříbrná, ředitelka Základní školy dr. h. c. Jana Masaryka Harrachov.

Tyto školy by totiž měly sehrát důležitou úlohu v další spolupráci obou měst. „Byli bychom rádi, kdyby mezi školami začala vzájemná spolupráce, která by se zaměřila na oblast sportu, a také se rozšířila na další aktivity," zmínila se mimo jiné starostka Frenštátu pod Radhoštěm.

Na setkání také zaznělo, že jedním z cílů spolupráce by mělo být Olympijské sportovní centrum Harrachov a jeho „detašované" Olympijské centrum přípravy talentované mládeže Frenštát pod Radhoštěm. Ve městě pod Beskydami by to konkrétně znamenalo využití areálu skokanských můstků Jiřího Rašky k rozvoji skokanského sportu a klasických lyžařských disciplín.

Zároveň by tam bylo přípravné olympijské centrum vázané na Olympijské centrum Harrachov.

Obě skupinky se později vydaly na prohlídku města a vyjely i na Pustevny. „Moc se nám ve Frenštátě pod Radhoštěm líbilo. Je to krásné město. Byla tam perfektní atmosféra, všichni se nám věnovali. Dnes jen chodím a každému říkám, ať se jede podívat," sdělila své dojmy po návratu z Frenštátu pod Radhoštěm starostka Harrachova Eva Zbrojová.

Starostka Harrachova Eva Zborjová potvrdila, že se s Frenštátskými domluvili o zahájení spolupráce mezi školami předvším v oblasti sportu a následně by mezi městy mohlo dojít k uzavření partnerství.

Obdobně se včera pro Novojičínský deník vyjádřila také frenštátská starostka Zdeňka Leščišinová, která potvrdila slova o spolupráci mezi školami. „Byla to první schůzka, na které jsme si nastínili témata a obě strany cítíme, že ta spolupráce by mohla fungovat i v jiných oblastech, takže pojedeme koncem září na pozvání do Harrachova.

Předpokládám, že tam už bychom mohli uzavřít tu dohodu o spolupráci. Je to teprve na začátku, ale cítím, že by se tady pro obě města mohly otevřít nové možnosti," řekla Zdeňka Leščišinová.

Autor: Ivan Pavelek

3.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
9

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Hřiště frenštátských hasičů za Domovem Hortenzie v sobotu patřilo záchranářům všeho druhu. Konal se tam další ročník oblíbené akce Den se záchranáři.

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení