VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spory o kulturní dům pokračují

Kopřivnice – Spory kolem budoucího provozovatele Kulturního domu v Kopřivnici nejsou,  zdá se, definitivně u konce. Zastupitelé sice o budoucím provozovateli rozhodli, však ten současný svůj boj vzdát nemíní.

28.3.2012
SDÍLEJ:

Kulturní dům v Kopřivnici. Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Rozhodnutí o tom, jaký bude osud kopřivnického kulturního domu v budoucnu, mělo padnout na mimořádném zasedání zastupitelů ve čtvrtek 22. března. Na něm zastupitelé odhlasovali nejen ukončení koncesního řízení bez podepsání smlouvy, ale také se shodli na tom, že nejschůdnějším řešením pro budoucí provozování kulturáku nebude soukromý subjekt, ale příspěvková organizace.  „Město mělo zájem provozovat kulturní dům na základě spolupráce veřejného a soukromého sektoru. Vyhlásilo proto koncesní řízení. Na začátku se do něj přihlásili tři uchazeči, kteří splnili kvalifi kační předpoklady. Následoval koncesní dialog a vyhlášení koncesní soutěže. V té ale město obdrželo už jen jednu nabídku,“ shrnula průběh hledání provozovatele kopřivnická místostarostka Dagmar Rysová.

Přítomnost jediné nabídky, kterou předložil současný provozovatel, CK Agentura Fox v čele s Jaromírem Nalerajem, znamenala, že nemohla být v soutěži hodnocena a řízení řádně ukončeno. Město mohlo pouze posoudit její přijatelnost.  „Hodnotící komisí bylo konstatováno, že nabídka je ekonomicky nevýhodná. Proto jsme v zájmu města doporučili zrušit koncesní řízení bez uzavření smlouvy,“  konstatovala místostarostka Rysová s tím, že hlavním důvodem ekonomické nevýhodnosti bylo, že uchazeč požadoval dotaci z rozpočtu města ve výši sto procent nákladů na realizované akce. Proti hodnocení se CK Agentura Fox ohradila. „Argument o neekonomičnosti je pro nás lichý. Finanční limity zadalo samo město. Pokud my jsme té nabídce vyhověli, fi nanční limity dodrželi, tak to v tom případě znamená, že město buď zakázku zadalo ekonomicky nevýhodně, anebo že naše nabídka ekonomicky nevýhodná není,“ vyjádřil své stanovisko k věci Jaromír Naleraj. Město si stojí za svým. Zastupitelé i přes prvotní rozpaky nad příspěvkovou organizací nakonec odhlasovali, že kulturní dům povede právě ona. „Když jsme dali vedle sebe čísla získaná v soutěži a ta, která jsme předpokládali, ukázalo se, že by v současné době mohla být příspěvková organizace pro provoz kulturního domu přijatelná,“ sdělila Dagmar Rysová.

Proti rozhodnutí zastupitelů chce CK Agentura Fox zkusit ještě bojovat. Zbraní má být posouzení uchazeče, které agentuře zpracovala společnost HRAT s.r.o. „V současné chvíli nemám v ruce nic jiného než opozičníb expertizu, která byla udělána v krátkém časovém období. Určitě chci, aby byla rozpracována a my se podle jejích výsledků zařídili, tedy zkusili se proti rozhodnutí odvolat. Není totiž pravda, že naše nabídka je ekonomicky nevýhodná,“ stojí si za svým Jaromír Naleraj. Místostarostka Rysová na toto tvrzení reaguje stále stejně: „Jestliže uchazeč ve své soutěžní nabídce požaduje pro svou firmu zisk ve výši sedmdesáti procent, tak ať každý, kdo o abídce rozhodoval, odpoví, zda je, nebo není výhodná pro město jako pro partnera.“

Autor: Jana Hromočuková

28.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

Frenštát jede. Vykradl Český Těšín a teď hostí nováčka

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom. 

Bílovec neuspěl na hřišti Staré Bělé

Vznikla petice kvůli silnici

Přejít z jedné části Kunína do druhé je velký problém. Důvodem jsou projíždějící auta. Obyvatelé obce proto podepisují petici.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

 Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.  

Proti africkému moru bojují i vojenští veterináři z Hlučína

Na likvidování následků nákazy afickým morem prasat se podílejí ode dneška i vojenští veterináři z Hlučína.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení