VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta popřál pevné nervy učitelkám

Fulnek - První září patřilo především malým předškolákům. Vprvní školní den měly možnost seznámit se střídními učitelkami, starostou Fulneku a alespoň trochu nahlédnout pod roušku školního života.

2.9.2008
SDÍLEJ:

První září patřilo především malým předškolákům. V první školní den měly možnost seznámit se s třídními učitelkami, starostou Fulneku a alespoň trochu nahlédnout pod roušku školního života.Foto: Deník/Věra Růčková

Vítání prvňáčků patří mezi tradiční akce a svou důležitostí si vyžadují pozornost představitelů města. Starosta Fulneku Josef Dubec přiblížil prvňáčkům jejich budoucí pobyt ve škole, povahy učitelek, které je budou doprovázet po celý rok na jejich cestě za poznáním, a také upozornil, že i učitelky mají nervy a ty jsou jen jedny. „Vím, že to pro vás bude těžké školáčci, o to těžší protože je to váš první den. Přeji vám všem, aby vám první školní rok přinesl spoustu radosti a úspěchů.“ pronesl ve svém slavnostním projevu Dubec. Připomněl také významnou osobnost Komenského, který vnesl nové prvky do systému výuky žáků.

Děti i rodiče se sešli v devět hodin v budově Památníku Jana Ámose Komenského, kde uvítání proběhlo. Ačkoli byla celá slavnost pořadateli důkladně přichystána, nesly se poslední minuty v nervózním očekávání, neboť rodiče ani malí školáčci nepřicházeli. Úderem deváté hodiny se však zástup školáčků s aktovkami a rodiči objevil jako kouzlem za rohem České Spořitelny. Všichni se tak dostali na místo včas i v požadovaném množství. Rodiče pak usadili své potomky do lavic a přísně jim nakázali, aby nedělali hlouposti, dávali pozor a poslouchali pana starostu.

Po starostově uvítání obdrželi školáčci malou pozornost. Dubec však nezapomněl ani na učitelky, které nesou velkou zodpovědnost za budoucnost svých svěřenců. Květiny putovaly do rukou představitelek Masarykovy základní školy Pavly Kešelákové, učitelky první třídy a ředitelky školy Anny Kolovratové. Takzvanou Dolní školu Masarykovu, poté vystřídala Horní škola Jana Ámose Komenského se svými prvňáčky.

Autor: Věra Růčková

2.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení