Studénecký starosta již v úvodu dopisu upozorňuje, že trvající neprůjezdnost silnice II/464 po zřícení rekonstruovaného mostu doléhá nejen na obyvatele Studénky, ale i na občany z okolí. „Uběhl však již měsíc od železničního neštěstí a vedení města, a jeho občané stále nemají informace o dalším postupu či konkrétním termínu, kdy bude moci po nyní už nově postaveném mostě projet první automobil či přejít první chodec,“ sděluje v dopise Honusek a zdůrazňuje, že stávající situace má pro město a většinu jeho obyvatel velmi negativními důsledky. „Kritickou se už dnes stala dopravní obslužnost města z důvodu vedení objízdné trasy od rekonstruovaného mostu středem města přes jediný chráněný železniční přejezd. Hustota silničního provozu zde vyvolává mnoho stresových situací a na přejezdu hrozí reálné nebezpečí střetu vozidel s projíždějícím vlakem,“ upozorňuje v dopise Honusek.

Podle starosty s sebou situace přináší rovněž zhoršené životní podmínky z důvodu vyšší dopravní zátěže, dlouhodobé zvýšení nákladů podnikatelských subjektů kvůli objízdné trase, problémy s dostupností lékařských služeb, školských zařízení a institucí, a řadu dalších problémů.

„Vážení členové krajské rady, žádám Vás proto o komplexní pojetí a co nejrychlejší vyřešení všech záležitostí týkajících se rekonstrukce mostu, neboť každý měsíc, týden nebo byť i jediný den, o který se podaří dokončení mostu uspíšit, bude pro všechny občany, podnikatele i firmy ve městě Studénka a jeho okolí velkým přínosem,“ pokračuje Honusek, jenž rovněž požaduje po krajských radních vstřícnost při řešení všech záležitostí souvisejících s tímto problémem.

Mluvčí Moravskoslezského kraje Barbara Odstrčilíková potvrdila, že se ve středeční poště skutečně dopis ze Studénky objevil. „Dopis bude předán členům rady kraje a ti se jím budou zabývat na svém nejbližším jednání,“ sdělila jen krátce Odstrčilíková s tím, že krajští radní by měli zasednout k jednání 1. října.