VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stát vyplácí statisícové příspěvky obětem povodní

Novojičínsko - Státní příspěvek ve výši 150 tisíc korun obdrží žadatelé, kteří přišli v důsledku letošních červnových povodní o domov. O vyplácení příspěvků se postará Krajský úřad Moravskoslezského kraje.

16.9.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Šimánek Vít

O to, aby se státní příspěvek, který činí 150 tisíc korun, dostal do rukou občanů, kteří na tuto finanční pomoc mají nárok, se má postarat jakožto prostředník právě Krajský úřad Moravskoslezského kraje (KÚ MSK)

Finanční příspěvek je poskytován dle nařízení vlády číslo 394/2002 Sb., o poskytnutí finanční pomoci v oblasti bydlení fyzickým osobám postiženým povodněmi. Na finanční pomoc tak mají nárok lidé, kteří vlastnili obydlí, na nějž bylo v důsledku povodně vydáno rozhodnutí o odstranění stavby nebo které bylo povodní zničeno či odstraněno v rámci záchranných prací. „Jednou z podmínek pro poskytnutí této finanční pomoci je, že osoba v objektu trvale bydlela. V případě společného užívání bytu více osobami, je výše příspěvku rozdělena mezi osoby rovným dílem,“ objasnila tisková mluvčí KÚ MSK Šárka Vlčková.

Příspěvek ve výši 150 tisíc korun mohou lidé získat na základě žádosti. „Žádost musí být doložena výpisem z katastru nemovitostí, který potvrzuje vlastnictví nebo spoluvlastnictví objektu. Případně nájemní smlouvou nebo čestným prohlášením osoby, že v bytě v rozhodný den trvale bydlela,“ vyjmenovala mluvčí Vlčková s tím, že žadatelé musejí také doložit pravomocné rozhodnutí o odstranění stavby s potvrzením stavebního úřadu, že rozhodnutí bylo vydáno v důsledku poškození stavby povodní, popřípadě potvrzením stavebního úřadu, že stavba byla v souvislosti s povodní zničena nebo v rámci záchranných prací odstraněna.

Dle slov tiskové mluvčí Vlčkové budou finanční prostředky vypláceny na základě vyplněné žádosti včetně požadovaných příloh, předané obecnímu úřadu příslušné obce. „Ta souhrnně žádosti předá ministerstvu pro místní rozvoj, které požádá krajský úřad o ověření správnosti údajů a zajištění finančního plnění,“ doplnila Vlčková.

Do dnešního dne prověřil Moravskoslezský kraj již 15 žádostí a schváleno jich bylo o jednu méně, která je právě předmětem dalšího prověření. „K vyplácení těchto finančních prostředků bude docházet zpravidla převodem na účet žadatele, případně zasláním částky poštovní poukázkou v nebližších dnech,“ informovala Vlčková a jedním dechem dodala, že na začátkem tohoto týdne obdržel KÚ MSK další 2 žádosti, které se budou dále ověřovat.

Autor: Markéta Kovalová

16.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

Frenštát jede. Vykradl Český Těšín a teď hostí nováčka

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom. 

Bílovec neuspěl na hřišti Staré Bělé

Vznikla petice kvůli silnici

Přejít z jedné části Kunína do druhé je velký problém. Důvodem jsou projíždějící auta. Obyvatelé obce proto podepisují petici.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

 Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.  

Proti africkému moru bojují i vojenští veterináři z Hlučína

Na likvidování následků nákazy afickým morem prasat se podílejí ode dneška i vojenští veterináři z Hlučína.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení