VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studénka představila rozsáhlou investici

Studénka - Dělnický dům ve Studénce byl ve středu 25. března zaplněn doslova do posledního místečka i přesto, že se zde nekonala žádná kulturní akce. Důvodem byla prezentace místní radnice, která měla seznámit občany s obrovskou investiční akcí – odkanalizování části Studénka I. Ta by měla začít nejpozději příští rok, v opačném případě by se město mohlo dočkat nemalé finanční sankce ze strany ministerstva životního prostředí.

2.4.2009 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv/MÚ Studénka

Již v roce 2005 začaly na studéneckém městském úřadě přípravy na získání dotace na odkanalizování poslední části Studénky. „V této chvíli naše žádost visí na ministerstvu financí, které by mělo smlouvu, jež je součástí, podepsat a zaslat na město,“ informoval starosta Studénky Ladislav Honusek. Celkové náklady by se měly vyšplhat k částce dvou set milionů korun, za které bude mimo jiné položeno potrubí v délce patnácti kilometrů. Počítá se, že s pracemi se začne v prvním čtvrtletí roku 2010 a Studénka I by měla mít svou kanalizaci nejpozději na konci roku 2011.

Prezentaci v Dělnickém domě uskutečnili představitelé města především proto, že se realizace bude finančně dotýkat také jednotlivých občanů, kteří v dané lokalitě bydlí. Zaplněnému sálu byl celý projekt představen v plném rozsahu, své dotazy mohli pokládat samotní občané. Studénecká radnice se občanům, jichž se odkanalizování týká, snaží celou záležitost v rámci možností ulehčit. „Zastupitelstvo schválilo, že projektové dokumentace, včetně územního rozhodnutí, budou lidem darovány. To v této chvíli nahrazuje stavební povolení, to znamená, že nemusí oblétávat žádné úřady,“ rozvedl Honusek a dodal, že pokud budou mít občané zájem, bude se jim město snažit vysoutěžit lepší ceny na materiál. Radnice je také připravena poskytnout lidem půjčku až do výše padesáti tisíc korun.

V Dělnickém domě bude občanům od 20. května do 1. července k dispozici kancelář, jež bude mít především poradenský charakter. Budou zde předány projektové dokumentace a zájemcům zde budou poskytnuty veškeré informace týkající se dvousetmilionového projektu.
Prezentace o rozsáhlé investici byla účastníky hodnocena kladně. „To, co jsem slyšel, je určitě zajímavé a město, si myslím, v tomto směru udělalo maximum pro majitele daných nemovitostí,“ zhodnotil setkání jeden z návštěvníků.

Autor: Adam Knesl

2.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Hřiště frenštátských hasičů za Domovem Hortenzie v sobotu patřilo záchranářům všeho druhu. Konal se tam další ročník oblíbené akce Den se záchranáři.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení