VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studénka má ještě šanci postavit bytové domy

Studénka - Až do konce letošního května má Studénka čas na dodání podkladů pro případnou bytovou výstavbu, kterou město zamýšlí na ulici Sjednocení.

31.1.2008
SDÍLEJ:

Zastupitelé Studénky nejprve odmítli dotaci na výstavbu bytů, ale letos se k jejímu projednávání zřejmě opět vrátí. Foto: DENÍK/Ivan Pavelek

O výstavbě dvaasedmdesáti bytových jednotek jednali studénečtí zastupitelé zejména koncem loňského roku. Od Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) mělo potvrzenou zhruba pětačtyřicetimilionovou dotaci, a tak vypsalo výběrové řízení na stavbu tří bytových domů. Jenže výsledná vítězná nabídka, která činila 155 milionů korun, vysoko předčila sumu, kterou město předpokládalo.

„Počítali jsme tak se sto patnácti miliony korun,“ zmínil se tehdy starosta Studénky Ladislav Honusek a dodal, že zbývajících 110 milionů korun by město muselo nějak zajistit, což se jevilo nereálné. Proto na tomto zasedání zastupitelé odmítli přijetí zmíněné dotace. Místostarosta Studénky Miroslav Havránek ale upozornil, že město projekt nevzdává a bude hledat další možnosti.

Vedení Studénky se skutečně nevzdalo a po jednáních na SFRB dostalo souhlasné stanovisko, že lze požádat opětovně o dotaci, i na akci menšího, zhruba polovičního rozsahu, což by v možnostech města mohlo být. „Výsledkem všech jednání je možnost opakovat zadávací řízení na dodavatele stavby. Státní fond rozvoje bydlení nám písemně potvrdil prodloužení termínu na dodání zbylých dokladů do konce května,“ uvedl na nedávném zasedání zastupitelstva Studénky Honusek.

Město předběžně počítá s výstavbou dvou bytových domů. Dotace by se měla pohybovat ve výši necelých 23 milionů korun, zhruba 45 milionů korun by město pokrylo z úvěru. Jak však již dříve uvedl Honusek použití dotace s sebou navíc ponese také nevýhody. „Regulovanou cenu nájmů, nemožnost prodeje bytů, nemožnost sdružit prostředky s fyzickou či právnickou osobou, nelze vybrat dopředu zálohy na nájmy,“ vypočetl Honusek.

Autor: Ivan Pavelek

31.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Klimkovický tunel. Ilustrační foto.
14

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Senioři mohou trávit podzim v Příboře v muzejní škole

Oblíbená akce se v rodišti Sigmunda Freuda koná již posedmé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení