VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prodej domu vyvolal emoce

Studénka - Rušno bývá v poslední době na zasedání zastupitelstva ve Studénce. Nejinak tomu bylo i při projednávání prodeje budovy na Butovické ulici.

4.2.2008
SDÍLEJ:

O prodeji objetku č. 17 na Butovické ulici jednali zastupitelé Studénky.Foto: DENÍK/Ivan Pavelek

Objekt číslo 17 na Butovické ulici užíval odbor správy a údržby bytového fondu, odloučené pracoviště městského úřadu, a několik nájemců. Když se odbor přestěhoval na Poštovní ulici, rozhodlo se město pro prodej budovy. Na dotaz Lukáše Pomikálka (KDU-ČSL), zda jsou v objektu nějací nájemci, starosta Ladislav Honusek (OPM) uvedl, že ty, kteří jsou v budově v nájmu, město o prodeji informovalo a uzavřelo s nimi výpověď ke 31. květnu. „Proč to v tom materiálu není uvedeno? Chtěl bych, aby byl příště takový materiál doplněný o všechny relevantní informace. Nejsem proti prodeji, ale takto obsahově slabý materiál se mi nelíbí,“ vyjádřil svou kritiku Pomikálek.

Kritikou nešetřil ani Lubomír Šobich (ODS). „Ta cena, která má být nejnižším podáním, je zbožným přáním někoho nebo vychází z ceny nemovitosti na trhu, z jejího stavu, z její kvality? Jak jste k ní přišli? Zajímá mě ta tvorba. Minule jsme měli odhad na jinou budovu a nechtěli jsme pochopit, že odhad sice může být patnáct milionů, ale můžeme chtít zaplatit jenom pět,“ uvedl Šobich.

Honusek odpověděl, že cena je na návrh rady a členové zastupitelstva mají právo podat protinávrh. K ceně se ještě vyjádřil radní Josef Bělíček (KSČM). „Máme historické zkušenosti, kdy se prodávaly nemovitosti za cenu poloviční. Přihlásil by se jeden zájemce a nebylo by s kým licitovat. My bychom prodávali za vyvolávací cenu,“ sdělil Bělíček vysvětlení, kterému více přítomných nerozumělo. „Já jsem teda vůbec nepochopil, co jsi tím chtěl říci,“ obrátil se na Bělíčka zastupitel Karel Polák (KSČM). „Já jsem to pochopil. Za tu vyšší cenu se asi přihlásí více zájemců,“ poznamenal Šobich.

Bělíček se nedal a připomněl, že když dříve město prodávalo budovu takzvaného Parlamentu, stanovilo si nižší cenu a přihlásil se jediný zájemce, který ji koupil. „Proto navrhujeme cenu vyšší. Pokud bude zájemce jediný, bude kupovat za tuto cenu, která je vyšší,“ stál na svém Bělíček. Na něj ale reagoval Pomikálek. „Na vysvětlenou k prodeji Parlamentu by mělo zaznít, že se dala vyšší než odhadní cena, nepřihlásil se nikdo. Dala se odhadní, opět se nepřihlásil nikdo. Proto se šlo pod cenu. Takže vlastně prodejní cena určila tržní cenu,“ upozornil Pomikálek. Nato starosta striktně diskuzi ukončil.

Autor: Ivan Pavelek

4.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Ilustrační foto.

Ptát se na rady lékaře můžete už on-line

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

/FOTOGALERIE/ Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.

Pro záběry do nové filmové komedie zamíří filmaři také na Novojičínsko

Na několika místech moravskoslezského regionu budou v průběhu tohoto víkendu, letních prázdnin a prvního poprázdninového měsíce natáčet filmové štáby nový český film. Ponese název Honza dědí mlýn a půjde o filmovou komedii, kterou si užijí jak malí, tak i velcí diváci.

Radnice si pořídila tisíce dělnic pracujících v úlech

Město Nový Jičín má nově tři úly, které umístilo do místního lesoparku. Med bude radnice prodávat a zároveň bude sloužit k propagaci města.

Kompostéry: město se spojí s dalšími

Kvůli velkému zájmu o kompostéry se město Odry spojí s dalšími obcemi. Jinak by asi v žádosti o dotaci neuspělo.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies