VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tajemník Nového Jičína rezignoval na svou funkci

Nový Jičín - Tajemnické křeslo opouští Tomáš Vindiš, který byl v této funkci na městském úřadě šest let. Za jeho odchodem z radnice stojí rozdílný pohled na chod úřadu, než jaký má současné vedení města.

17.8.2011 6
SDÍLEJ:

Radnice v Novém Jičíně. Ilustrační foto.Foto: Archiv/Deník

V pondělí dopoledne předal Tomáš Vindiš do rukou starosty Nového Jičína Břetislava Gelnara svou rezignaci. Bylo to krátce poté, co od něho dostal výtku za porušení zákonem stanovených pravidel. „Tato zpráva mě určitě překvapila, protože to bylo teprve po jednom upozornění na nedostatky v práci úřadu, které nám vytklo ministerstvo vnitra,“ řekl Deníku starosta Gelnar.

Pro dnes již bývalého tajemníka nebylo rozhodování lehké, ovšem další možnost spolupráce, jež by vedla ku prospěchu města, neviděl. „Takové rozhodnutí se nedělá ze dne na den, bylo třeba ho pečlivě zvážit,“ přiznává Deníku Tomáš Vindiš a pokračuje: „Můj názor na vedení úřadu byl odlišný od názoru volených funkcionářů.“ V dopise, který rozeslal v pondělí mailem svým kolegům, a Deník ho má k dispozici, sděluje, že vždy vyznával vzájemný respekt a týmový přístup k práci, což při současném vrcholovém managementu města necítíl, a práce pod tlakem je pro něho vnitřně nepřijatelná.

„Za těch devět měsíců jsem byl s jeho (Tomáše Vindiše – pozn. red.) prací spokojen, až na některé nesrovnalosti. Ty nedostatky pramení z činnosti, že se něco uhlídat dá, něco se uhlídat nedá, tak jak to v životě chodí. Moje osobní spolupráce s ním byla vždycky dobrá a korektní,“ zhodnotil svým pohledem práci extajemníka Gelnar. Ten na začátku tohoto týdne adresoval Vindišovi oficiální výtku s tím, že „nezabezpečil vypracování řádného a s právními předpisy souladného sazebníku úhrad za poskytování informací“, jak stojí přesně v dokumentu. „Upozorňuji Vás na možnost výpovědi z pracovního poměru za porušení Vašich zákonem stanovených povinností,“ stojí mimo jiné na začátku výtky. Tomáš Vindiš se k této záležitosti vyjadřovat nechtěl, s tím, že z hlediska jeho rozhodnutí není příliš podstatná.

Rozpovídal se však o jiném problému, na který upozornil ministerstvo vnitra jeden z novojičínských občanů, a to na zasedání rady města „per rollam“ (je využíváno tehdy, když usnášeníscopná skupina musí projednat neodkladnou záležitost a není reálné zasednout k řádnému jednání, hlasování probíhá korespondenčně, například e-mailem), které se konaly v letech 2009 a 2010. Tajemník musí mimo jiné dohlížet, aby na jeho úřadě nedocházelo k porušování zákona o obcích. „Myslím si, že je to naprosto uzavřená záležitost. Rada „per rollam“ nebyla v rámci republiky ničím vyjímečným. Rada tak probíhala standardně například na úřadě Moravskoslezského kraje. V okamžiku, kdy jsme se dozvěděli, že existuje stanovisko odboru kontroly a dozoru ministerstva vnitra, že nesouhlasí s tím, aby takto jednání rady města probíhalo, tak to bylo ukončeno,“ objasnil Tomáš Vindiš. „Rada „per rollam“ byla využívána vždy v případě potřeby v časově velmi rychlých záležitostí, například v době povodní,“ dodal.

Tomáš Vindiš přišel na post tajemníka v roce 2005, kdy na radnici vládla pravice v čele s občanskými demokraty. Ve funkci zůstal i po loňským volbách, kdy ve vedení zasedli sociální demokraté a nezávislí.

Autor: Adam Knesl

17.8.2011 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
DUO NEJZKUŠENĚJŠÍCH! Letní posila kopřivnické Tatry David Stříž (vlevo) spolu s hrajícím asistentem Martinem Tomáškem, jenž hrával extraligu za Vítkovice a působil třeba i v ruském Novosibirsku.

Obránce kopřivnické Tatry Stříž: Na Švédsko i Francii budu rád vzpomínat

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Jistebník doma zdolal v derby Libhošť

/FOTOGALERIE/ Novojičínské derby v I. A třídě, sk. B, nakonec dopadlo lépe pro nováčka, který porazil oslabené hosty 2:0.  

Město zřídilo rozptylovou loučku

Další možnost, jak se rozloučit se svými blízkými zesnulými, budou mít obyvatelé Fulneku.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení