VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tři králové koledují, peníze poputují na účet charity

Novojičínsko - Kašpar, Melichar a Baltazar zazvonili vuplynulých dnech u dveří mnoha domácností. Na některých místech ještě koledování pokračuje až do konce tohoto týdne.

8.1.2008
SDÍLEJ:

Štědrost lidí odměnili drobnou sladkostí, kalendáříkem a vyprošením požehnání na celý rok.Foto: DENÍK/Iva Jalůvková

Letošní tříkrálová sbírka je například ve Frenštátě pod Radhoštěm a okolních obcích určena na rozvoj paliativní péče, tedy komplexní péče o těžce nemocného nebo umírajícího člověka. „V poslední době zaznamenáváme nárůst hospicových pacientů. Protože neprovozujeme mobilní hospicovou jednotku, přesto bychom rádi umožnili těmto pacientům důstojný odchod ztohoto světa poskytnutím paliativní péče,“ uvedla Charita Frenštát.

Charita Kopřivnice by vletošním roce chtěla podpořit největší částí získaných prostředků charitní a ošetřovatelskou a pečovatelskou službou, či azylový byt pro matky vtísni. Taktéž by finance měly putovat na Dům pokojného stáří vMořkově, humanitární pomoc a Nízkoprahové denní centrum.

Oderská charita plánuje nejvíce investovat do zakoupení kompenzačních pomůcek a na provozní a rozvojovou činnost Charity Odry.

8.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na pacienty při onkologických zákrocích čeká díky novému monitoru vitálních funkcí vyšší bezpečnost.

Na pacienty dohlíží nová technika

Asi dvacítka chlapů, hlavně hasičů, se v sobotu v podvečer v centru Bernartic nad Odrou chopila žebříků, stojek, provazů a pustila se do stavění máje.
21

V Bernarticích nad Odrou už stojí máj

Motorkářům a strojům žehnal farář

Kolem pěti desítek motorkářů se objevilo v sobotu v pravé poledne v Bílovci, aby se tam v kostele svatého Mikuláše zúčastnili požehnání a na Slezském náměstí následného žehnání motorek, které provedl bílovecký farář Lumír Tkáč.

Hledaného muže našli mrtvého v potoce

Pravděpodobně obětí velké vody se stal pětasedmdesátiletý muž z Příbora. V pátek 28. dubna odešel z domu, poté už o sobě nedal vědět.

Po městě mají jezdit elektrobusy

Velké změny čekají městskou hromadnou dopravu v Novém Jičíně. Ještě letos má její provoz převzít společnost Arriva Morava. Cestující se mohou těšit na nové ekologické autobusy.

U příležitosti výročí vystaví na zámku listiny Marie Terezie

Letos v květnu uplyne dlouhých tři sta let od narození významné panovnice Marie Terezie.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies