Již v roce 1632 se objevují ve farské kronice zmínky o takzvané Kothgasse, česky Blátivé ulici. Ulice byla totiž vystavěna v hlubokém úvoze, a tak stačil mírný déšť, aby se na cestu dostalo takové množství bláta, v němž uvízli nejen chodci, ale také povozy.

Mimo tento lidový název měla ulice i jiný, odvozený od blízkého městského mlýna – Mühlgasse, tedy Mlýnská ulice. Oficiálně se tento název užíval od roku 1879 až do konce druhé světové války, do roku 1945. Ještě na začátku minulého století se na ulici nacházelo 73 domovních jednotek. Podle Radka Polácha z Muzea Novojičínska končila zástavba až u městských jatek pod kopcem Lehmberg. Na Mlýnské ulici se dala najít obydlí známých novojičínských rodin, jako byly třeba Lonsky, Preisenhameer, Seibert, Neusser, Gerzabek, Koblischke a další, jejichž rodinné hrobky lze najít na městském hřbitově.

Po roce 1945 nesla ulice název Dr. Hoblíka. Ten byl od roku 1938 soudcem v Novém Jičíně. Poslední záznam se o něm datuje k roku 1942, kdy byl v Brně za schvalování atentátu na Reinharda Heydricha popraven.

Ještě dodnes se obyvatelé procházejí okolo chudých dělnických domků i měšťanských novostaveb z konce 19. století. V současnosti se zde nalézá například bar V Žitě, kadeřnictví či Dům svědků Jehovových.