Nejprve se s kritikou ozval hasič Josef Sokol, který tvrdil, že již deset let upozorňuje na nevhodné signální značky na jednotlivé vyhlášení povodňových stupňů. „Že po Fulneku teklo trochu vody, tak všichni běhali tam. A tady, kde se vylil potok, nebyl nikdo,“ řekl Josef Sokol a upozornil, že podle něj je Husí potok po velkých povodních v roce 1997 špatně zregulovaný. „Ta voda časem roztrhne sítě a bude zle. My se teď bojíme každého deště. Nevíme, ze které strany to přijde,“ dodal Sokol s tím, že voda v Lukavci při nynějších deštích zaplavila několik zahrad.

Starosta Fulneku Josef Dubec uvedl, že hasiči i povodňový štáb monitorovali situaci v součinnosti s policií. „Informace o Lukavci k nám nedošly. Povodňová komise zasedala, a jsou tam i členové z Lukavce. Při měření na mostu nebyla hladina na modré značce, tak nebylo třeba vyhlašovat povodňový stupeň, nikdo nevěděl, že se to vylévá,“ dodal starosta.

„Ten potok je špatně zregulovaný, jak přijde větší voda, tak se to vylévá. Byla chyba, že město nevyhlásilo povodňový stupeň, nedá se očekávat, že by na opravu koryta dal někdo peníze,“ upozornil jiný hasič Vlastimil John. Jeho otec pak přítomné členy vedení radnice zaskočil.„Myjsme kvůli tomu, že se zvedá voda, kolem jedenácti hodin volali na radnici, a paní, která to vzala, řekla, že je přece pátek a že tam nikdo není. To mi hodně vadilo,“ postěžoval si Bedřich John, jehož doplnil syn Vlastimil. „Chtěli jsme, aby se tady dovezly pytle s pískem, jenže potom, co nám odpověděla, nebylo s kým se domluvit. Později jsem zjistil, že pytle byly ve Fulneku nachystané,“ poznamenal John.

„Tak to mě zajímá, kdo to řekl, pokusíme se to zjistit,“ sdělil místostarosta Jaroslav Štekbauer a ubezpečil, že co nejdříve se také město pokusí spojit se správcem toku.