VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V církevní škole bylo o prázdninách rušno

Odry – Letní měsíce v žádném případě neznamenaly volno pro řadu lidí Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách.

24.8.2009
SDÍLEJ:

Letní měsíce v žádném případě neznamenaly volno pro řadu lidí Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách.Foto: Deník/IVan Pavelek

Letošní léto se totiž na oderské škole odehrávalo ve znamení rekonstrukcí a nových staveb. To první, stavbou, je přeměna části třetího podlaží a prostor původního domova mládeže na školní prostory. „Vzniknou tam tři nové učebny, jeden kabinet a sociální zařízení pro vyučující, dívky, chlapce i handicapované studenty,“ uvedla ředitelka oderské školy Pavla Hostašová a upřesnila, že náklady na rekonstrukci dosáhly výše téměř dvou milionů korun, které škola získala hlavně od sponzorů.

Na druhou akci nazvanou „Modernizace odborných učeben v rámci zkvalitnění výuky“, škola získala 9,2 milionu korun dotace z Regionální operační program ROP NUTS II, přičemž celkový rozpočet činí 13,5 milionu korun. „Tento projekt obsahuje rekonstrukci tělocvičny a jejího zázemí, což značí kabinet tělesné výchovy, posilovnu, šatny, WC a sprchy. V projektu je rovněž zahrnuto sportovní vybavení tělocvičny a posilovny a zásadní rekonstrukce devíti učeben a sociálního zázemí ve škole,“ pokračovala Hostašová a dodala, že ve třídách půjde zejména o výměny podlah, elektrických rozvodů, vodovodních a kanalizačních vedení, obkladů, žákovského i učitelského nábytku a vybavení elektronikou.

Ve škole vzniknou dvě nové jazykové posluchárny, přírodovědná učebna, ošetřovatelský pokoj. Kromě klasických učeben se dočkaly nového vybavení také dvě učebny metodik, a to hudební a divadelní. „Sedm odborných učeben vybavíme také interaktivními tabulemi s veškerým příslušenstvím, kmenové učebny budou mít dataprojektory a učitelské počítače,“ přiblížila modernizaci ředitelka školy, která doufá, že se obě velké stavby podaří úspěšně dokončit a prázdninové velké staveniště se opět změní v příjemné školní prostředí.

Autor: Ivan Pavelek

24.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení