VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Kopřivnici probíhá aukce. Město prodává nevyužitý majetek

Kopřivnice – Internetové stránky města Kopřivnice v tuto chvíli patří aukci nevyužitého majetku města. Dražení nepotřebných věcí se v Kopřivnici neodehrává poprvé. Město má s touto formou prodeje věcí, které už nepotřebuje,dobrézkušenosti.

31.5.2012
SDÍLEJ:

Internetové stránky města Kopřivnice v tuto chvíli patří aukci nevyužitého majetku města. Foto: webové stránky města

Najdousekuriozity Mezi draženými předměty zájemci najdou nejen kancelářský nábytek a elektrotechniku, ale také předměty,které by ve městské aukci čekal jen málokdo. „Lidé na naší aukci mohou vydražit také například několik jízdních kol, rolbu na sníh či nerezovou vodní lázeň pro ohřívání stravy ve veřejné kuchyni," potvrdila informaci tisková mluvčí kopřivnického městského úřaduLuciePetříčková.

Značnou položku v aukci tvoří také nejrůznější ztráty a nálezy. „Většina věcí, které se ve městě najdou, končí právě tady u nás, na úřadě. Buď nám je přinesou poctiví nálezci, provozovatelé obchodů nebo městská policie. My je zaevidujeme a prostřednictvím internetových stránek města informujeme o tom, že jsou zde připraveny k vyzvednutí," uvedla Karin Vaňková z oddělení vnitřní správy, které agenduztrát análezůzajišťuje.

Věci se do aukce dostaly jednoduše, uplynula zákonná lhůta, kdy si je původní vlastník mohl na úřadě vyzvednout. „Pokud se ani po šesti měsících vlastník nepřihlásí, připadá předmět marným uplynutím zákonné lhůty do vlastnictví města. Zatímco nálezy, které může město vyu žít, jsou zařazeny do evidence majetku, věci městem nevyu žitelné jsou rozprodávány právě v takovýchto aukcích. Zcela nefunkční předměty projdou likvidací," objasnila osud nevyzvednutých věcí Miroslava Michalská, jež má na starost evidenci majetku města.

Vzápětí doplnila seznam věcí, keré se ve ztrátách a nálezech objevují nejčastěji. „Samozřejmě jsou to doklady, peněženky a klíče. Ovšem už jsme tady měli i opravdové kuriozity jako například vodní dýmku, sklenici medu, sadu elektrických bicích, soupravu vrhacích nožů či želvu stepní," doplnila Michalská. Dražit se vKopřivnici bude dopondělí 4. června. 

Autor: Jana Hromočuková

31.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení